Pagrindinis puslapis Religija Evangelikai liuteronai Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčiai – šviesi perspektyva

Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčiai – šviesi perspektyva

Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčia ateityje turėtų tapti Tauragės krašto kultūros simboliu ir traukos tašku.  „Tauragės kurjerio“ archyvo nuotrauka

Žydrūnė JANKAUSKIENĖ

Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčia remonto laukia jau labai seniai. Pastato būkle, bažnyčios remontui būtinų lėšų stygiumi parapiją aptarnaujantys kunigai guodžiasi daug metų: parapijiečių mažai, o pastatas griūva. Iniciatyvos remontuojant seną bažnyčią ėmėsi Tauragės rajono savivaldybė. Šiemet ketinama suremontuoti stogą, pakeisti langus ir duris. Ateityje, planuojama, čia bursis ne tik tikintieji. Bažnyčią ketinama prikelti kultūriniam gyvenimui.

Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčios remonto darbus prižiūri Tauragės rajono savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja Genovaitė Pukelytė. Pašnekovė patikino, kad Lauksargių bažnyčios remonto pirmieji darbai turi būti baigti iki spalio 1 dienos. Darbus atlieka bendrovė „Apastata“.

– Darbus galinčią atlikti įmonę išsirinkome apklausos būdu. Planuojame, kad šįkart remontuosime tik bažnyčios fasadą – sutvarkysime stogą, pakeisime langus ir duris. Bendra lėšų suma, kurią tam išleisime, – apie 386 tūkstančius litų. Didžiąją pinigų dalį skiria Europos Sąjunga, Tauragės rajono savivaldybės administracijos lėšos šiame projekte – apie 60 tūkst. Lt, – vardija G.Pukelytė.

Pasak projektą kuruojančios specialistės, Lauksargių evangelikų liuteronų tikinčiųjų parapija labai silpna. Todėl pati bendruomenė lėšų reikalingų bažnyčios kapitaliniam remontui surinkti neįstengė. Bažnyčia merdėjo. Ypač didelį rūpestį kėlė kiauras pastato stogas.

– Šia bažnyčia labai domėjosi turistai iš Vokietijos. Bet pamatę, kas liko iš jų protėvių rankomis pastatytos bažnyčios (esą, mes nesugebėjome įvertinti, neišsaugojome turto), vokiečiai atsisakydavo remti bažnyčios remontą. Todėl iniciatyvos ėmėsi rajono savivaldybės administracija, rajono taryba tai minčiai pritarė. Visų bendru sutarimu, kad Lauksargių evangelikų liuteronų bažnyčia yra ne tik griūvantis statinys, bet ir mūsų krašto kultūra, nusprendėme bažnyčią prikelti naujam gyvenimui. Tai, kas dabar vyksta, yra tik darbų pradžia, – pasakojo G.Pukelytė.

Svarstoma galimybė ateinančiais metais suremontuoti Lauksargių bažnyčios vidų, vėliau įsigyti vargonus (jų bažnyčioje nėra). Savivaldybės administracijos atstovės žodžiais, planuojama Lauksargių bažnyčią prikelti ne tik kaip bažnyčią, bet ir įkurdinti joje kultūros židinį.

– Kalbėjome su  Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupu Mindaugu Sabučiu. Vyskupas pritaria mūsų mintims, kad atgimusi Lauksargių bažnyčia būtų atvira visiems. Kol kas konkrečių planų neturime, bet galvojame, kad šioje bažnyčioje galėtų vykti parodos, vargonų muzikos koncertai, kiti kultūriniai renginiai. Mano galva, Lauksargiai – labai tam tinkama vieta: netoli Tauragės, prie pagrindinio kelio, turistų lankomoje vietoje. Tikimės, kad atnaujintą bažnyčią lankys ir užsienio piliečiai, vykstantys apžiūrėti Konvencijos paminklo, keliaujantys po Pagėgių kraštą, – apie šviesius ateities planus pasakojo Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja.

Bažnyčią aptarnaujantis kunigas Edikas Šulcas neslepia – ši bažnyčia buvo pats didžiausias „skaudulys“.

– Negaliu nesidžiaugti matydamas, kas vyksta. Šitiek metų svajojome suremontuoti vieną ar kitą Lauksargių bažnyčios vietą. O dabar viskas vyksta iškart. Esu be galo dėkingas rajono valdžiai, pasirūpinusiai mūsų bažnyčia, jos išlikimu. Ypač rajono merui Pranui Petrošiui. Nes po vieno paprasto mudviejų pokalbio reikalai pajudėjo. O juk šitiek metų atrodė, kad padėtis beviltiška. Žinau, kokios būklės buvo bažnyčia, todėl drąsiai galiu sakyti, kad šis remontas reiškia pastato „prikėlimą iš mirusiųjų“. O jeigu dar gautume pinigėlių ir bažnyčios vidaus remontui, įvyktų dar vienas stebuklas. Pirmiausia remontuotume altorių, vėliau reikėtų dairytis vargonų. Galbūt pavyktų bažnyčią prikelti ne tik pamaldoms (oficialiai Lauksargiuose yra apie 100 tikinčiųjų, užsiregistravę – 30), bet ir kultūrinį židinį įkurti. Tai būtų dar vienas stebuklas, – stebėdamas į akyse atgyjančią Lauksargių bažnyčią, pasakojo kunigas E.Šulcas.

Kunigo žodžiais, aukoti bažnyčios remontui pirmiausia turėtų ne vokiečiai, kiti užsieniečiai, bet patys parapijiečiai, jų palikuonys, uždarbiaujantys užsienyje.

Naujienos iš interneto