Laukiama politinių partijų narių sąrašų

Autorius: Data: 2012-01-03 , 16:06 Spausdinti

Visos politinės partijos ne vėliau nei iki 2012 m. kovo 1 d. privalo Teisingumo ministerijai pateikti savo partijų narių sąrašus.

Pareiga savo narių sąrašus pateikti kasmet, partijoms yra numatyta Politinių partijų įstatyme. Politinių partijų narių sąrašai Teisingumo ministerijai teikiami tik elektroniniu būdu per Teisingumo ministerijos interneto svetainės (www.tm.lt) skiltį „Politinių partijų sąrašai“ nuo kiekvienų metų sausio 1 d. iki kovo 1 d. Šioje sistemoje politinės partijos vadovas arba jo įgaliotas asmuo gali patogiai tvarkyti savo partijos narių sąrašus – įkelti į informacinę sistemą, redaguoti, saugoti ar atlikti kitus veiksmus.

Partijų teikiamuose sąrašuose turi būti nurodyta kiekvieno politinės partijos nario pavardė, vardas, asmens kodas, gyvenamosios vietos adresas. Teisingumo ministerija informacinės sistemos pagalba patikrina, ar pateiktas narių sąrašas atitinka teisės aktų reikalavimus, ar šiuose sąrašuose yra pakankamai narių (ne mažiau nei 1 000), ar jie yra pilnamečiai, ar jų narystė nesidubliuoja su kitų partijų sąrašais ir pan.

Teisingumo ministerija kiekvienais metais iki balandžio 1 d. privalo informuoti Vyriausiąją rinkimų komisiją apie politinės partijos narių sąrašų pateikimą bei narių skaičiaus atitikimą įstatymo reikalavimams.

Šiuo metu Juridinių asmenų registre iš viso yra įregistruota 39 politinės partijos. Narių sąrašų pateikimas Teisingumo ministerijai yra būtina sąlyga politinėms partijoms dalyvauti rinkimuose bei gauti valstybės finansavimą.

Visuomenės informavimo skyrius, tel. 8 (615) 4 99 08, 8 (5) 2 66 28 70

Lietuvos partijos , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra