Latvijos istorikai: Rusijos TV laida iškraipė tiesą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Baltijos šalyse retransliuojamos Rusijos televizijos laidoje istoriniai faktai buvo pateikti neobjektyviai, pripažino Latvijos ekspertai. Speciali istorikų komisija šią savaitę konstatavo, kad Rusijos televizijos ORT programas transliuojančio „Pirmojo Baltijos kanalo“ laidoje „Amžiaus paslaptys. Nuosprendis Europai“ buvo pademonstruotas vienpusiškas požiūris į Baltijos šalių okupaciją.
Kaip pranešė Latvijos dienraštis „Diena“, komisijos išvadose teigiama, jog minėtoje laidoje, kuri kabeliniais tinklais buvo transliuojama ir Lietuvoje, istoriniai faktai atspindėti neobjektyviai, panaudojant sovietinių laikų istorijos traktavimą.
Šios išvados buvo priimtos Latvijos nacionalinės radijo ir televizijos tarybos prašymu ir turėtų nulemti galimą bausmę kanalui.
ELTA primena, jog rugpjūčio 31 dieną „Pirmojo Baltijos kanalo“ retransliuotoje ORT laidoje „Amžiaus paslaptys. Nuosprendis Europai“ buvo pateikta iškreipta istorinė tiesa apie Molotovo-Ribentropo paktą ir jo padarinius, reiškiamos pretenzijos į Lietuvos teritorijas ir bandoma pateisinti sovietinę okupaciją.
Užsienio reikalų ministras Antanas Valionis paprašė Lietuvos radijo ir televizijos komisijos išnagrinėti, ar mūsų šalyje tikslinga transliuoti kai kurių kaimyninių valstybių valdžios kontroliuojamus kanalus, kurie tampa prieš Lietuvą nukreiptos propagandos įrankiais.
Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija savo ruožtu konstatavo, jog „Pirmojo Baltijos kanalo“ transliuotoje laidoje buvo skleidžiama dezinformacija, joje kėsinamasi į Lietuvos teritorinį vientisumą. Komisija taip pat pasiūlė nutraukti Pirmojo Baltijos kanalo transliaciją Lietuvoje.
Radijo ir televizijos komisija, atsižvelgusi į šias išvadas, kreipėsi į kolegas Latvijoje, prašydami pritaikyti šios šalies įstatymų nustatytą atsakomybę jos jurisdikcijoje esančiam transliuotojui.
Tokį sprendimą komisija motyvavo tuo, kad programa „Pirmasis Baltijos kanalas“ priklauso Latvijos jurisdikcijai, ir mūsų šalis neturi teisės imtis veiksmų, kuriais būtų sustabdytas programos retransliavimas.
Latvijos nacionalinė transliuotojų taryba ketina kitą savaitę įvertinti galimą įstatymų pažeidimą ir apsispręsti dėl taikytinos bausmės.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra