Latvijos ir Lietuvos Prezidentai parėmė „Darom 2009“ iniciatyvą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2009 m. kovo 27 d. Latvijos Prezidentūroje, Rygoje, įvyko paskutinis „Darom 2009“ („Let’s do it 2009“) organizatorių susitikimas, kuriame dalyvavo keturių šalių atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos. Lenkijos organizatoriai taip pat atsiuntė informaciją apie akciją savo šalyje.

Tą pačią dieną Šiauliuose susitikę trijų Baltijos valstybių vadovai sutarė kiek galima greičiau pasirašyti bendrą deklaraciją remiančią „Darom 2009“ (www.darom09.lt).

Rygos susitikime keturių šalių atstovai pasikeitė akcijos organizavimo patirtimi ir sutarė tęsti bendradarbiavimą ateityje. Latvijos koordinatorė Vita Jaunžemė sakė, jog „gamtos švarinimo akciją reikės tęsti bent 10 metų, kol mūsų valstybės minės nepriklausomybės paskelbimo šimtmetį. Tuomet galėsime pasidžiaugti, kad Baltijos jūros pakrantės regionas yra pats švariausias pasaulyje“.

Lietuvą atstovavęs „Darom 2009“ organizatorius Vytautas Krasnickas pastebėjo, kad iš visų dalyvaujančių valstybių tik Lietuvoje „Darom 2009“ bus grynai savanoriška akcija, kurios organizatoriai negauna atlygio ir viskas daroma iš geros žmonių valios, iš rėmėjų gaunamos priemonės ir kita pagalba – nemokamai arba beveik nemokamai.

Š. m. balandžio 3 d. sveikinimo laišką „Darom 2009“ dalyviams išsiuntė ir Prezidentas Valdas Adamkus.
 
Jisai pasidžiaugė, kad rūpestis gamta ir aplinka tampa jau ne vien valstybės, bet ir visos visuomenės rūpesčiu. Anot Prezidento, tai „liudija jau vykstantis pasirengimas Akcijai ir nuolat gausėjančios besiregistruojančių dalyvių bei rėmėjų gretos visoje Lietuvoje. Ypač svarbu, kad į talką stoja ne tik valstybinės įstaigos, privačios įmonės ar visuomeninės organizacijos, bet ir daugelis aktyvių žmonių.
Vis labiau įsitvirtinantis požiūris, kad ateities aplinkos kūrimas reikalauja kiekvieno iš mūsų įnašo, leidžia tikėtis, jog ateities Lietuva bus pažangi ir moderniai besitvarkanti valstybė, o rūpinimasis gamta ir aplinkos tvarkymas taps nuolatine kasdienio gyvenimo dalimi“
.

„Darom 2009“ Lietuvoje jau užsiregistravo daugiau nei 10 tūkst. dalyvių.
 
Visi norintys gali registruotis www.darom09.lt.

Gamtos švarinimas įvyks 2009 m. balandžio 18 d. 10 val. visuose Lietuvos rajonuose.

Prezidentas Valdas Adamkus taip pat sveikina „Darom 09“ iniciatorius ir dalyvius!

Pilnas Prezidento laiško tekstas:

Gerbiamieji akcijos „Darom 2009“ iniciatoriai ir talkininkai!

Nuoširdžiai sveikinu Jūsų iniciatyvą ir dėkoju visiems, kurių pastangomis Lietuvos žmonės vėl kviečiami telktis vardan švaresnės Tėvynės. Šiandien niekam nekyla abejonių, kad krašto tvarkymas ir aplinkos kūrimas – tai ne tik valstybės, ekologijos ar aplinkosaugos specialistų rūpestis.

Tai liudija jau vykstantis pasirengimas Akcijai ir nuolat gausėjančios besiregistruojančių dalyvių bei rėmėjų gretos visoje Lietuvoje. Ypač svarbu, kad į talką stoja ne tik valstybinės įstaigos, privačios įmonės ar visuomeninės organizacijos, bet ir daugelis aktyvių žmonių.

Vis labiau įsitvirtinantis požiūris, kad ateities aplinkos kūrimas reikalauja kiekvieno iš mūsų įnašo, leidžia tikėtis, jog ateities Lietuva bus pažangi ir moderniai besitvarkanti valstybė, o rūpinimasis gamta ir aplinkos tvarkymas taps nuolatine kasdienio gyvenimo dalimi.

Ypač dėkoju gražios ir kilnios idėjos kūrėjui jaunimui, kuris ėmėsi telkti visuomenę akcijai „Darom 2009“. Tvirtai tikiu, kad energijos, optimizmo ir išradingumo nestokojantys jaunuoliai ateityje taps ne tik visuomenę gamtos tvarkymui žadinančiais šaukliais, bet ir tvirtais lyderiais, pakeisiančiais viešąjį Lietuvos gyvenimą.

Linkiu visiems kartu kurti darnesnę ir gražesnę Lietuvą: Darykime!

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra