Lapkričio 23-čioji – Lietuvos kariuomenės diena

Autorius: Data: 2011-11-21 , 11:12 Spausdinti

1918 m. lapkričio 23 d. tuometinis Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Augustinas Voldemaras pasirašė įsakymą Nr. 1, kuriuo buvo pradėtos formuoti šalies reguliariosios pajėgos. Ši data yra laikoma oficialia Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena.

Kaip ir kasmet, lapkričio 23-ąją, minint Lietuvos kariuomenės dieną, Vilniuje, Katedros aikštėje vyks iškilminga karių rikiuotė ir paradas Gedimino prospektu. Rikiuotėje dalyvaus kariai iš įvairių Lietuvos kariuomenės padalinių, atstovaujančių visas kariuomenės rūšis. Rikiuotei ir paradui vadovaus Jungtinio štabo viršininkas pulkininkas Vilmantas Tamošaitis.

Su švente karius pasveikins šalies Prezidentė ir Lietuvos ginkluotųjų pajėgų vadė Dalia Grybauskaitė, krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius. Šią dieną labiausiai pasižymėjusiems kariams bus įteikti Lietuvos valstybės apdovanojimai.

Taip pat Kariuomenės dieną labiausiai pasižymėjusiam šalies kariui arba civiliui už kilnų poelgį ir pasiaukojamą bus įteikta statulėlė „Lietuvos karžygys“.

Pirmasis karinis paradas nepriklausomoje Lietuvoje buvo surengtas 1919 m. vasario 16 d. Kaune Rotušės aikštėje. Vėliau kariniai paradai vykdavo Kaune. Juose dalyvaudavo visų Lietuvos kariuomenės padalinių atstovai su savo ginkluote ir technika – pėstininkai, kavalerija, aviatoriai, artileristai, Alytaus ulonai, Karo mokyklos kariūnai, iš Klaipėdos atvykdavo Karo laivyno būrys. Paraduose dalyvaudavo ir kovinė technika – šarvuočiai, artilerijos pabūklai, priešlėktuvinės sistemos, žvalgų motociklai.

Kariniai paradai pradėti rengti labai seniai – jau Romos Imperijos laikais kariai kovėsi darniose rikiuotėse. Kovos rikiuotės ilgą laiką buvo efektyvus kovos būdas. Šiai laikais rikiuotės ir paradai – tai karinės ceremonijos, kuriomis kariai pagerbia ginklo brolius, vadus ir savo šalies piliečius. Lietuvoje tiek tarpukario laikais, tiek šiandien paradus priima vyriausiasis ginkluotojų pajėgų vadas – Respublikos Prezidentas.

Kariuomenės dienos renginių programa 2011 m. lapkričio 23 d. (trečiadienį) Vilniuje:

9.00 val. – Šv. Mišios Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje. Malda už Lietuvos kariuomenę

10.30 val. – Lietuvos valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonija Lietuvos Respublikos Prezidentūroje * (uždara ceremonija)

12.00 val. – Iškilminga rikiuotė Katedros aikštėje ir paradas Gedimino prospekte (tiesioginė LTV transliacija)

18.30 val. – Lietuvos kariuomenės dienos šventinis koncertas ir statulėlės „Lietuvos karžygys“ įteikimas Vilniaus įgulos karininkų ramovėje *

* su kvietimais

Pastaba žiniasklaidai. Iškilmingos rikiuotė Katedros aikštėje pradžia – 12 val. Po rikiuotės Katedros aikštėje bus galima pasikalbinti krašto apsaugos sistemos vadovybę

KAM archyvo nuotr. (aut. Afredas Pliadis)

www.kam.lt

Daugiau informacijos:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/lietuvos_kariuomene_2011-aisiais_didziausias_demesys_pasirengimui_ginti_savo_krasta.html

Kariuomenė , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra