Lapių Šv. Jono Krikštytojo parapijos kvietimas

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2007 m. Šv. Jono Krikštytojo diena
Atgimstantys paminklai
Šiandien Lapėse po iškilmingų šv. Mišių Jono Krikštytojo garbei, kurias aukojo Marijos radijo direktorius kun. Oskaras Petras Volskis ir Lapių klebonas kun. Robertas Gedvydas Skrinskas, klebonas pašventino šventoriuje pastatytą atnaujintą Misijų kryžių. Senasis kryžius buvo pastatytas misijų proga 1929 m. Per daugelį metų mediena papuvo, kryžius pasviro ir iškilo grėsmė jam išvirsti. Lapių parapijos vicepirmininko Stepono Linkevičiaus lėšomis ir iniciatyva buvo padarytas naujas ąžuolinis kryžius ir pastatytas senojo vietoje.
Ateinantį šeštadienį, –  birželio 30 d. 10 val. bus pašventintas ąžuolinis, apie 5 m. aukščio kryžius Lapių parapijos Barsūniškio kapinėse. Leonardo Balčiūno iš Barsūniškio gt. Lapių mst. liudijimu, ten tikrai yra prancūzų Napoleono karių kapai. Stepono Linkevičiaus iš Barsūniškio gt., Lapių mst. liudijimu, jis pats matė savo metu buvusius antkapius.
Sovietų laikais vyko kultūros paminklų, kryžių, Laisvės paminklų naikinimas. Tačiau traktorininkai pačios kapinių viršūnės nenaikino, nearė, nepaisant buvusių nurodymų.
Šiuo metu vyksta pasirengimas atstatyti kryžių Šančių kaimo, Lapių parapijos, kapinėse. Kaip pasakojo vietiniai gyventojai, maro metu išmirė visas kaimas. Gyventojai ten buvo ir palaidoti. Yra ir kita nuomonė apie Šančių kapines. Kraštotyrininkas Bronius Šukys savo leidinyje apie Lapes 88 psl. rašo, kad Šančių km. kairėje vieškelio pusėje yra kalnas, vietos žmonių vadinamas ,,Apkasais“. Kiti dar vadina prancūzų kapais. Pranas Lekavičius, Igno s.  g. 1890 10.21 Šančiuose pasakoja, kad nuo pat jo vaikystės dienų čia rasdavę kaulų. Netoli tų apkasų buvęs senas ąžuolinis kryžius. Kraštotyrininkas Bronius Šukys nurodo ir daugiau liudytojų.
Šiuo metu jau surastas žmogus, kuris pasižadėjo iš ąžuolo nemokamai – aukai pagaminti kryžių. Šiuo metu ieškome rėmėjo, kas galėtų paaukoti medieną. Kauno r. Savivaldybės Tarybos narys Irenijus Šmidtas pažadėjo pakalbėti su miškininkais dėl ąžuolo. Jei nepavyks surasti ąžuolo aukotojo, bus renkamos laisvanoriškos aukos. 
Kai žmonės padaro auką ar sukalba maldą, ar kitą gerą darbą mirusiųjų labui, mirusiųjų sielos niekada nelieka skolingos ir užtaria pas Viešpatį jų geradarius.
Kviečiame drauge švęsti atgimstančių paminklų šventes Lapėse. Kviečiame dalyvauti.
P.S. Barsūniškio kapinės yra už Barsūniškio kaimo. Reikia važiuoti iš Mažųjų Lapių į Didžiąsias Lapes. Po to pasukti į kairę link Pakalniškių kaimo. O privažiavus Barsūniškio kaimą, paklausti vietos žmonių. Arba sutarius su Lapių klebonu tel. 8-37-554247 arba 8-637-47835 iš Lapių važiuoti „karavanu“.
Yra tikimybė, kad Barsūniškio kapinių kryžiaus pašventinime dalyvaus Prancūzų kultūros centro direktorė p.Silvie Lemasson.
 

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra