Langas į gamtą – paroda Merkinės lankytojų centre

Autorius: Data: 2013-03-08 , 09:45 Spausdinti

2013 m. kovo 11 d., pirmadienį, 10.30 val. maloniai kviečiame į Jono Bilinsko fotografijų parodos „Langas į gamtą“ atidarymą ir susitikimą su autoriumi Merkinės lankytojų centre.

Jonas Bilinskas gimė 1951 birželio 16 d. Laparaistyje. Pirmąjį fotoaparatą („Smena”) devynmečiui Jonui padovanojo jo tėtis – Laparaisčio miškų eigulys Petras Bilinskas. 1971 metais Jonas jau filmavo su mėgėjiška (8 mm. juosta) filmavimo kamera. 1987 m. įsigijęs „fotošautuvą“ Jonas Bilinskas atsidėjo paukščių fotografavimui.

Atgimimo laikais koordinavo žaliųjų judėjimą Druskininkuose, buvo Druskininkų Sąjūdžio tarybos nariu. Išrinktas miesto tarybos nariu 1991 m. įkūrė Druskininkų televiziją. Jonas Bilinskas 1997 m. kartu su Parko darbuotojais sukūrė videofilmą „Amatų seminaras Marcinkonyse“, kuris tapo vienu iš populiariausiu Merkinės lankytojų centro videotekos filmu. Kartu su ornitologu Eugenijumi Drobeliu 2004 m. sukūrė dokumentinį videofilmą „Erelių žemė”, už kurį jiems buvo skirta Petro Abukevičiaus premija. 2005 m. Parko darbuotojams padėjo sumontuoti videofilmą „Senoji Musteika“.

J. Bilinskas filmuoja ne tik gamtą. Nuo 1991 m. jis sukaupė unikalų Dainavos krašto video metraštį: kryžių ir paminklų šventinimai, senų žmonių liudijimai, nykstančios tradicijos ir papročiai, parodų atidarymai ir senieji amatai.

Apsilankykime parodoje Merkinėje iki balandžio mėn. 19 d.

www.vstt.lt

Parkai , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra