Laisvos spaudos padėtis Pagėgių savivaldybėje – lyg lietuviškoje Baltarusijoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Viešas kreipimasis į plunksnos kolegas visoje Lietuvoje

Daugiau nei prieš šimtmetį mūsų tauta atgavo savo spaudą, tačiau carinio valdymo daigai vis dar gajūs krašte, kuris daug prisidėjo, kad gegužės 7 dieną galėtume švęsti Spaudos atgavimo dieną. Manome, kad Pagėgių savivaldybėje yra barbariškai varžoma žodžio laisvė, o su vietos valdžiai nepaklusnia spauda bandoma susidoroti.

Mieli kolegos, prašome akimirkos Jūsų dėmesio ir moralinio palaikymo.

Šilutės ir Pagėgių regiono laikraštis „Šilokarčema“ ne vienerius metus kritikuoja Pagėgių savivaldybės valdžią. Jau nebesistebime, kai iš mūsų laikraščio pagėgiškių skaitytojų sulaukiame tokio klausimo: „Dar gyvi?“. Nebestebina ir į redakciją besikreipiančių žmonių padėkos už tai, „ką darote Pagėgiuose“.

Atrodo, kad nieko neįprasto nedarome, o tik  dirbame kasdienį žurnalistinį darbą ir siekiame, kad informacija taptų visuomenės nuosavybe. Tačiau vis dažniau atrodo, kad šioje žurnalistinėje kovoje už tvarką ir už teisingumą, likome vienui vieni…

Dažniausiai mūsų kritikos strėlės skrenda į Pagėgių valdančiąją partiją „Tvarka ir teisingumas“ bei vietinius jos lyderius. Taip yra todėl, kad būtent ši partija kontroliuoja ir valdo visą viešąjį krašto gyvenimą. Savo žodžius galime pagrįsti ir skaičiais.

Pagėgių savivaldybės taryboje yra 21 narys, 13 iš jų priklauso partijai „Tvarka ir teisingumas“. Negana to, visų penkių seniūnijų šeimininkais yra „tvarkiečiai“. Tik trims Pagėgių bendruomenėms iš keliolikos vadovauja ne šios partijos atstovai. „Tvarkiečiai“ vadovauja ir svarbiems savivaldybės administracijos skyriams, o didžioji dalis darbuotojų taip pat yra „tvarkos ir teisingumo“ sekėjai. Netgi jaunimo reikalų koordinatorė yra viena iš partijos Pagėgių skyriaus vadovų.

Didžioji dalis Pagėgių ekonomikos yra sukoncentruota „tvarkiečių“ ir jų sekėjų rankose. Minėtos partijos nariai valdo savivaldybės kontroliuojamas įstaigas, didžiąsias krašto parduotuves, paslaugas teikiančias įmones ir bendroves.

Ant kiekvienos Pagėgių viešojo gyvenimo šakos „tupi“ šios partijos atstovai. Ir „tupi“ ne šiaip… Atrodo, kad savivaldybė yra tapusi „tvarkiečių“ lizdeliu. Kokia temą beimtum, apie ką berašytum, vistiek teks susidurti su šios partijos atstovais.

Todėl „tvarkiečius“ kritikuojantis laikraštis „Šilokarčema“ susidūrė su politikų ir verslininkų inicijuotomis represijomis. Laikraštis yra slepiamas po prekystaliu, juo nebeprekiauja „tvarkiečių“ valdomos parduotuvės. Kiti partijos verslininkai pradėjo leidiniui taikyti monstriškus įkainius. Jokiai partijai nepriklausantiems verslininkams, kurie įsikūrę „tvarkiečių“ valdomose patalpose, yra draudžiama prekiauti mūsų laikraščių arba grasinama susidoroti su jų verslu. Kurį laiką laikraščius per Lietuvos pašto skyrius dalinome nemokamai. Dėl to leidėjai patyrė didžiulių nuostolių.

Tokios, mūsų galva, represines priemonės, jau buvo „pritaikytos“ kitam Pagėgių kunigaikščius kritikuojančiam laikraščiui iš Tauragės.

„Šilokarčemos“ žurnalistai susiduria su valdininkų barikadomis renkant informaciją. Nutinka ir taip, kad mūsų žurnalistų rinktą informaciją vietos valdininkai atiduoda konkurentų laikraščiui, kuriame dirba įtakingas vietos „tvarkietis“.

Mūsų laikraštis bene pirmasis prabilo apie kai kurių politikų galima sąsajas su kontrabandos verslu. Dabar Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas Kęstas Komskis pareikalavo paneigti viename straipsnyje publikuotą informaciją. Įdomiausia tai, kad mūsų buvo reikalaujama paneigti parlamentarų Stasio Šedbaro ir Arvydo Anušausko nuomones ir pamąstymus… Aišku, šio reikalavimo įvykdyti negalėjome. Dabar K. Komskis jau viešai prabilo apie tai, kad padavė mūsų leidinį į teismą, tačiau šaukimo nesulaukėme iki šiol…

Gegužės 7-ąją žurnalistai bei leidėjai mini savo profesinę šventę. Todėl Jūsų, mieli kolegos, prašome bent jau moralinio palaikymo. Jei perskaitėte šį viešą kreipimąsi, tai dabar žinote, kad kažkur Lietuvoje yra nedidukė savivaldybė, kurioje už spaudos laisvę vis dar tenka kovoti…

Laikraščio „Šilokarčema“ kolektyvas š. m. gegužės 7 d., 13 valandą surengs nedidelę protesto akciją prieš žodžio laisvės suvaržymus Pagėgių krašte.

Gražios profesinės šventės!

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra