Laimos Andrikienės Naujienlaiškis Nr. 13

Autorius: Data: 2011-12-15 , 13:17 Spausdinti

 

 

Kas laukia Europos Sąjungos? Ir Lietuvos Europos Sąjungoje?

  Atsakymus norėtume žinoti kiekvienas. Po neseniai pasibaigusio lemtingo Europos viršūnių susitikimo Briuselyje į diskusiją artimos ateities tema Lietuvos radijo laida „Tarp Rytų ir Vakarų“ pakvietė EP narę dr. Laimą Andrikienę, Seimo narį Gediminą Kirkilą ir Vilniaus universiteto dėstytoją Liną Balsį. „Europos lyderiams nepavyko pasiekti maksimumo, – sakė L. Andrikienė, – bet rezultatai geresni nei tikėtasi.“Kviečiame žiūrėti Lietuvos radijo ir LTV laidos „Tarp Rytų ir Vakarų“ įrašą.

Žmogaus teisės yra universalios

 

Rusija ir modernizacija

 
Gruodžio 10-ąją, pasauliui minint Tarptautinę žmogaus teisių dieną, Maskvoje tūkstančiai žmonių, protestuodami prieš rinkimų teisių pažeidimus, nešini baltomis gėlėmis, rinkosi į mitingą Bolotnaja aikštėje. Juos palaikantys lietuviai nešė baltas gėles prie Rusijos ambasados Vilniuje. EP narė L. Andrikienė tą dieną išplatino pareiškimą, kuriame pareiškė ypatingą solidarumą Rusijos žmogaus teisių gynėjams. Daugiau skaityti čia.   „Sąžiningų rinkimų šventė Rusijoje neįvyko, – pasakė L. Andrikienė, kalbėdama Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Europos Sąjungos ir Rusijos viršūnių susitikimo išvakarėse. – Apie tikrą modernizaciją su Rusija iš tikrųjų galėsime kalbėti tik tada, kai toje šalyje įvyks demokratinės reformos, kai bus įtvirtinta teisinė valstybė.“ Daugiau skaitykite čia.

Mūsų atsakymas – daugiau Europos

 

Trys „Veido“ klausimai

 
Į reikšmingąjį susitikimą Briuselyje daugelis Europos Sąjungos valstybių vadovų atvyko tiesiai iš Prancūzijos, Marselio, kur vyko Europos centro dešinės – Europos liaudies partijos (ELP) – renginiai. Juose dalyvavusi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų tarybos narė, europarlamentarė dr. L. Andrikienė pažymėjo: „Jeigu dėl krizės nebeliks vietos niekam kitam, net ir užsienio politikai, bus tik dar blogiau.“ Daugiau skaitykite čia.   „Mes negalime reikalauti, kad 17 euro zonos valstybių taikytųsi prie lėčiausiai besivystančių ES valstybių narių arba prie tų ES narių, kurios pasisako prieš tolesnę ir gilesnę ES integraciją (Didžioji Britanija). Tai būtų nelogiška, nes valstybėms, kurios dar nėra euro zonos narės, reikalinga stipri ir sparčiai besivystanti euro zona“, – atsakydama į savaitraščio „Veidas“ klausimus iš karto po Europos viršūnių susitikimo sakė L. Andrikienė. Daugiau skaitykite čia.

EP plenarinės sesijos gruodžio 12-15 d. aktualijos

 

Mirties nuosprendžiai Minske

 
Finansinė krizė ir jos poveikis gynybos sektoriui. Tai vienas iš daugybės klausimų, kurie po Europos vadovų tarybos susitikimo buvo svarstyti plenarinėje sesijoje Strasbūre. Ar Europa nepraras tam tikrų gynybinių pajėgumų, kai šalys dėl krizės jau apkarpė ir gynybai skirtas išlaidas? O kaip ir ką saugos Europos apsaugos orderis? Daugiau skaitykite čia.   „Aš smerkiu Baltarusijos teismo paskelbtus mirties nuosprendžius Dmitrijui Konovalovui ir Vladislavui Kovaliovui. Šių jaunų žmonių kaltė nebuvo įrodyta“, – gruodžio 2 d. pareiškė Europos Parlamento Žmogaus teisių pakomitečio vicepirmininkė L. Andrikienė, pabrėždama, kad teismo procesas Minske neatitiko tarptautinių standartų ir negali būti laikomas teisėtu. Daugiau skaitykite čia.

Už minties laisvę – A. Sacharovo premija

  Šių metų A. Sacharovo premija už minties laisvę paskirta penkiems „Arabų pavasario“ aktyvistams. Gruodžio 14 d. Europos Parlamento pirmininkas Jerzy Buzeka‘as įteikė premiją dviem į ceremoniją galėjusiems atvykti laureatams – Aasmai Mahfouz (Egiptas) ir Ahmedui al-Sanusi (Libija). Su jais pabendravusi L. Andrikienė prisiminė Balio Gajausko likimą. Daugiau skaitykite čia.

Nuo revoliucijų – iki kalėdinių linkėjimų

  Kalėdine žinia apie taikos ugnį, atkeliavusią iš Betliejaus į Europos Parlamentą, pradėta radijo stoties FM99 laida „Europos klubas“ baigėsi kalėdiniais linkėjimais. Juos klausytojams tiesiai iš Strasbūro siuntė EP nariai L. Andrikienė, J. Paleckis ir L. Donskis, laidoje diskutavę apie revoliucijas arabų šalyse ir santykius su Turkija, bundančią Rusijos pilietinę visuomenę ir žmogaus teises, bevizį režimą su Rusija ir kitas aktualijas. Kviečiame klausyti FM99 laidos „Europos klubas“įrašo.
 

 

Mes gerbiame Jūsų privatumą. Jeigu gavote šį naujienlaiškį per klaidą arba nebenorėtumėte jo gauti ateityje, spauskite čia.
We respect your privacy. If this newsletter has reached You by mistake or You do not wish to receive it in the future, please click here.

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra