Laiko kryžkelėje

Autorius: Data: 2018-11-26 , 10:49 Spausdinti

Laiko kryžkelėje

 

Lapkričio 22 dieną Matuizų seniūnijoje (Varėnos r.) atidaryta paroda „Laiko kryžkelėje“.

Matuizų bibliotekininkė Vidutė Stadalnykienė, savo pomėgį atradusi prieš 5-erius metus, pabandė įamžinti pirkias fotografuodama, nes tai turi išliekamąją vertę. Kaimas keičiasi labai sparčiai. Parodoje 37 fotografijos, labai maža dalelė tikrųjų vertybių, etnografijos… Tai tarsi pirmoji pažintis.

 

Lietuvos šimtmečiui skirdama parodąLaiko kryžkelėje“, fotografijų autorė kviečia pasivaikščioti po tikrąjį, senąjį Matuizų kaimą, kuris susikūrė XIX a. pradžioje. Matuizų etnografinės sodybos – tai mūsų senolių palikti lobynai. Fotografijos reikalingos tam, kad jaunoji karta galėtų pajausti ir pamatyti, ne tik iš knygų sužinoti.

Kiekviena šeima nuo kaimo atsiradimo pradžios turėjo pravardę, o tikrąją pavardę sužinodavai jau tik artimiau susipažinęs, pabendravęs, todėl Matuizų kaimo senoliai mena: Kokie draugiški buvo susiedai, neskūpūs, dalydavos viskuo, kų turėjo ir bėdoj ir rodoj pamačydavo, tankiai susbėgdavo an kluonienos pasidžiaugc, smagu būdavo, kožnas vienas kitų gerai pažinojo… O pravardėmis vienas kitų vadzino: Baronėlis, Petrienė, Galucinis, Minkščimas, Jančikas, Pauliukas, Ulčikas, Franas, Antanėkas, nors jų pavardė toj paci Matuiza, savo laiku, kas antroj pirkioj gyveno.

Fotografijų autorė nuoširdžiai dėkoja Matuizų seniūnijos seniūnui Mindaugui Matuizai, seniūnijos darbuotojams už bendradarbiavimą ir pagalbą.

Paroda Matuizų seniūnijoje veiks iki gruodžio 12 dienos, kviečiame visus apsilankyti.

Organizatorių inf.

 

Etninė kultūra Fotografija Fotomenininkai Kultūros paveldas , ,Post Your Comments

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra