Laikinasis premjeras A. Kubilius dalyvavo V. Kubiliaus vardo premijos įteikimo ceremonijoje

Autorius: Data: 2012-12-03 , 11:52 Spausdinti

Penktadienį, 2012 m. lapkričio 30 d., laikinai Ministro Pirmininko pareigas einantis Andrius Kubilius dalyvavo savo tėvo, literatūros kritiko ir mokslininko Vytauto Kubiliaus vardo premijos įteikime. Pirmąja V. Kubiliaus premija po mirties apdovanotas poetas ir literatūros kritikas Valdemaras Kukulas.

A. Kubilius pasveikino premiją atsiėmusią laureato žmoną Deimantę Kukulienę ir padėkojo Lietuvių literatūros ir tautosakos institutui už prasmingą iniciatyvą – apdovanojimą pavadinti Vytauto Kubiliaus vardu, kas „gražiai įprasmina tėvo vardą ir atminimą“.

Taip pat A. Kubilius pajuokavo apie stringantį naujosios Vyriausybės formavimą ir apie paveldimumą. „Matyt, kritikos genas vis tik yra, ir aš jį paveldėjau. Valdžios perdavimas gerokai užsitęsė, jau labai norisi pereiti į opoziciją, kur mano pagrindinis darbas bus kritika“, – sakė Vyriausybės vadovas.

V. Kukului premija skirta už naujausios lietuvių literatūros apžvalgas, išspausdintas literatūros ir kultūros leidiniuose 2011 metais.

V. Kubiliaus premiją 2012 m. įsteigė Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Ji teikiama minint mokslininko gimtadienį už 2 pastarųjų metų darbus iš XX–XXI a. literatūros: esmines problemas iškeliančią kritikos arba mokslo knygą arba už publikacijų ciklą.

Premiją skiria komisija, sudaryta iš vienuolikos literatūros kritikų ir mokslininkų iš Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Lietuvos rašytojų sąjungos, aukštųjų mokyklų lituanistinių katedrų.

Spaudos tarnyba

Karolio Kavolėlio nuotr.

 

Uncategorized , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra