Laikinai uždaromas Užutrakio parkas

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Dėl Užutrakio dvaro sodyboje vykdomų didelės apimties statybos darbų šį sezoną dvaro teritorijos nebus galimybės laisvai lankyti.
 
Pranešama, kad atkuriamo dvaro lankymas laikinai ribojamas saugumo sumetimais: intensyvus sunkvežimių bei ekskavatorių judėjimas parko keliais nesuderinamas su parko lankymu, nes kelia pavojų žmonėms.
 
Teritorija bus atvira tik tradicinių Užutrakio kultūros renginių metu, užtikrinus žmonių saugumą. Tuomet renginių dalyviams bus saugiai pristatyti dvaro sodybos atkūrimo darbai.
 
Taip pat veiks informacinis centras Užutrakio dvaro svirne, kur atvykusieji turės galimybę susipažinti su istorinius Trakus pristatančiomis ekspozicijomis bei gauti informaciją apie dvaro sodybą ir joje vykdomą restauraciją.
 
Šiuo metu TINP direkcija įgyvendina Europos Sąjungos ir Lietuvos biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Užutrakio dvaro sodybos muziejinės-reprezentacinės ir memorialinės dalių pritaikymas viešiesiems turizmo poreikiams“.
 
Lankytojams bus pritaikytos buvusios dvaro arklidės, atgaivinti trys peizažinio parko tvenkiniai, restauruoti reprezentaciniai parteriai su pasivaikščiojimo takais, ornamentiniais gėlynais ir architektoniniais dekoro elementais, rekonstruota ežero terasa su atvirais paviljonais.
 
„Tikimės, kad žmonės bus kantrūs ir leis mums įgyvendinti ambicingus parko atkūrimo sumanymus, o žingeidūs lankytojai nenukentės“, – sakė TINP direktorius Gintaras Abaravičius.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Užutrakio dvaro sodyba

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra