Ladakalnio papėdėje žaliuos prezidentų ąžuolų alėja

Autorius: Data: 2012-10-12 , 14:06 Spausdinti

Aukštaitijos nacionalinio parko širdyje – ant žymiojo Ladakalnio, 2012 m. spalio 6 d., apsilankiusi Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, šalia žaliuojančių prezidentų Antano Smetonos ir Algirdo Mykolo Brazausko ąžuolų, pasodino ąžuoliuką ketvirtojo Lietuvos prezidento Jono Vytauto Žemaičio atminimui bei savo ąžuoliuką Lietuvai ir jos žmonėms.

Ant Ladakalnio surengtoje ceremonijoje šalies vadovę pasitiko Labanoro dūdos garsai ir Ignalinos krašto folkloro ansamblio „Čiulbutė“ dainos. Visus susirinkusius sveikino pati Prezidentė, sakydama, kad – „Prezidentų ąžuolynas vienoje iš gražiausių Lietuvos vietų – valstybės kūrimo ir darbų tęstinumo simbolis. Prisimindami svarbiausius valstybės kūrėjus ir tęsdami jų darbus, stipriname savo valstybę. Tegul šie ąžuolai įkvepia kiekvieną lietuvį labiau mylėti savo šalį ir visada ginti jos laisvę“. Tradicijos tęstinumu džiaugėsi Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direktorius Eminuelis Leškevičius, atminimui įteikęs Prezidentei medžio drožinį. Apie ketvirtojo Lietuvos prezidento Jono Vytauto Žemaičio asmenybę ir jo darbų Lietuvai reikšmę kalbėjo Seimo narė Dalia Kuodytė bei Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro direktorė Teresė Birutė Burauskaitė. Iškilia akimirka džiaugėsi ir istorinius faktus priminė Seimo narys, Nepriklausomybės akto signataras Česlovas Juršėnas ir Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

Graži tradicija, gimusi 1934 m. ant Ginučių piliakalnio, kur buvo pasodintas pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos 60-mečio ąžuoliukas, pratęsta 1997 m., kai Prezidentas Algirdas Mykolas Brazauskas jau šalia Ladakalnio pasodino du ąžuolus – Prezidento Antano Smetonos ir savo, simboliškai sujungdamas du istorinius laikotarpius – paskelbtos ir atkurtos nepriklausomos Lietuvos. Graži tradicija nenutrūko. Šalia didingojo Ladakalnio žaliuos jau keturi prezidentų ąžuolai.

Aukštaitijos nacionalinio parko archyvo nuotr.

www.vstt.lt

Parkai , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra