„Labas rytas, Lietuva“ laidose – pasakojimai apie Argentinos lietuvius

Autorius: Data: 2020-03-30 , 15:42 Spausdinti

„Labas rytas, Lietuva“ laidose – pasakojimai apie Argentinos lietuvius

„Nemuno“ draugijos Beriso mieste nariai

www.voruta.lt

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ pradeda pasakojimų apie pasaulio lietuvius, gyvenančius Argentinoje, ciklą. Po Pirmojo pasaulinio karo Argentinoje išsilaipino apie 32 tūkstančius lietuvių. Dalis iš jų čia įsitvirtino ir sukūrė šeimas, todėl dabar skaičiuojama, kad Argentinoje gyvena iki 200 tūkstančių žmonių, turinčių lietuviškų šaknų.

„Labai įstrigo tai, kad nemaža dalis jaunuolių norėtų grįžti gyventi į protėvių žemę. Tai jaudina. Jaudina ir tai, kaip jie stengiasi puoselėti lietuviškumą. Nors dabar jie dažniau gainioja futbolo kamuolį, nei žaidžia krepšinį, tačiau vis dar dainuoja iš senelių ir tėvų išmoktas dainas ir šoka lietuvių liaudies šokius, kai kur galima išgirsti ir kalbant lietuviškai. Kai kurie iš jų kūnus net puošia lietuviškos simbolikos tatuiruotėmis – Vyčiu, tautine juosta ar senelio parašu. Tai ne tik meilės Lietuvai ženklas, bet ir pažadas puoselėti lietuvybę ir burti bendraminčius“, – sako pasakojimų ciklo „Pasaulio lietuviai Argentinoje“ kūrėjas žurnalistas Ignas Krupavičius, Argentinoje lankęsis metų pradžioje.

Pasak I. Krupavičiaus, Argentinoje gyvenančių lietuvių, gimusių Lietuvoje, likę nedaug. „Vienas iš jų – buvęs Lietuvos garbės konsulas Argentinoje Algimantas Rastauskas. Pasitikęs savo namuose su žmona Nelly Algimantas teigė, kad vienintelis kelias sudominti anūkus lietuvių kultūra – lietuvių iš Lietuvos apsilankymas ir tiesioginis bendravimas. Dabartinis garbės konsulas Jose Rubenas Repšys, susigraudinęs gavęs medaus iš tėvų žemės, sako kad, nors jo mieste Rosarijuje lietuvių draugija nėra aktyvi, tačiau lietuviai nepražus, nes turi gilias ir tvirtas šaknis“, – pasakoja žurnalistas I. Krupavičius.

Argentinoje šiuo metu veikia septynios lietuvius vienijančios draugijos, kuriose buriasi iki pusantro tūkstančio narių. Argentinos sostinėje Buenos Airėse veikia „Lietuvių susivienijimas“ ir „Lietuvių centras“, Berise – „Nemunas“ ir „Mindaugas“, Rosarijuje – „Lietuvių klubas“, Kordoboje – „Lietuvių bendruomenė“, Tandilyje – „Laisva Lietuva“. Šalies pietuose esančiame Patagonijos regione Eskelyje veikia lietuviška sodyba-muziejus.

„Pasaulio lietuviai Argentinoje“ ciklą sudaro penki pasakojimai, kuriuos šią savaitę darbo dienomis parodys LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“. Pirmajame reportaže – pasakojimas apie Buenos Airių ir Kordobos lietuvius. Reportažą galima pasižiūrėti ir LRT mediatekoje (nuo 23 min.).

Pasakojimų ciklas „Pasaulio lietuviai Argentinoje“ – tęstinio pasakojimų apie pasaulio lietuvius projekto dalis. I. Krupavičius yra parengęs pasakojimus apie lietuvių bendruomenes Australijoje ir Šiaurės Amerikoje.

Lietuva Lietuva - Argentina , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra