Labanoro bažnyčia – jau su bokštais

Autorius: Data: 2011-08-17 , 09:33 Spausdinti

Skirmantas PABEDINSKAS

Prieš pusantrų metų sudegusią, atstatomą Labanoro Švč. Mergelės Marijos bažnyčią šventinti planuojama rugsėjo antrąjį šeštadienį, 2011-09-10.

Svarbiausiais akcentais – bokštais – šventovė jau paženklinta: statybininkai baigė montavimo darbus ir užkėlė tautodailininkų pagamintus autentiškus kryžius, praneša LTV „Panorama“.

Namų, pirčių gali pristatyti kiek nori, o bažnyčią, kaip sakoma, per gyvenimą gali tekti statyti tik vieną kartą. Čia dabar bus ir priešgaisrinė signalizacija, ir apsaugos signalizacija. O medis, kaip ir visur, septikuotas, impregnuotas“, – pasakojo statybos darbų vadovas Romas Maišėnas.

Pasak statybininkų, per mėnesį bus baigti visi darbai. Jau sustatyti langai, dar reikės viduje sudėti grindis. Nors statyba beveik baigta, žmonės toliau aukoja, o atvykę stebisi naujai kylančiais maldos namais, beveik panašiais į sudegusią bažnyčią.

Kokia buvo, tokia ir yra. Kai buvau rudenį atvažiavus, buvo tik ligi stogo (pastatyta), o dabar va, kiek daug. Aš gi čia užaugau, buvau pakrikštyta, ir Komuniją priėjau, ir apsivedžiau čia, toje pačioje bažnyčioje“, – sakė panevėžietė Eleonora Leleivienė.

Šventinimo dieną susirinkę žmonės dar nepamatys pirmykščio bažnyčios grožio. Pasak klebono, prireiks keleto metų, kad sienų rąstai susigulėtų, tada bažnyčia iš lauko ir vidaus bus apkalta dailylentėmis.

Tada prasidės gerbūvio tvarkymas, šios vietos sutvarkymas, kad ji butų priimtina visiems žmonėms, kurie pravažiuoja, piligrimams, tikintiesiems, kurie ateis melstis į bažnyčią. Galbūt koks netikintis ateis pasivaikščioti po šitą gražią vietą palei Labanoro bažnyčią“, – kalbėjo Labanoro Švč. Mergelės Marijos gimimo bažnyčios klebonas Jurgis Kazlauskas.

Bažnyčia atstatyta už beveik 3 mln. litų. Dalį paaukojo parapijiečiai, kitą dalį skyrė Vyriausybė ir savivaldybė.

LTV „Panorama“

Wikipedia nuotr.

www.lrt.lt

Nuotraukoje: Labanoro bažnyčia

Katalikų parapijosComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra