L. L. Andrikienė apdovanota Gruzijos Prezidento Garbės ordinu

Autorius: Data: 2014-11-17 , 09:51 Spausdinti

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narei, buvusiai Europos Parlamento narei Laimai Liucijai Andrikienei šiandien įteiktas Gruzijos Prezidento Georgijaus Margvelašvilio Garbės ordinas. Garbingoje ordino įteikimo ceremonijoje jos ekscelencija Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadzė (Khatuna Salukvadze) pažymėjo, kad dr. L. L. Andrikienė per pastaruosius 20 metų buvo vienaip ar kitaip susijusi su Gruzija. Didelė išliekamąją vertę turi europarlamentarės reikšmingas indėlis dirbant Europos Parlamente – dėl Gruzijos eurointegracijos ir euroatlantinės integracijos.

„Gauti tokį garbingą apdovanojimą iš Gruzijos Prezidento – tai didžiulė garbė ir padėka, įpareigojimas ir įsipareigojimas išlikti aktyvia Gruzijos drauge“, – per iškilmingą ceremoniją Seime sakė L. L. Andrikienė.

Dirbdama Europos Parlamente L. L. Andrikienė buvo parlamentinės asamblėjos „Euronesto“, kurioje dalyvauja Rytų partnerystės šalys, vieno iš komitetų pirmininkė, kai didžiausi rėmėjai svarstant įvairius klausimus komitete buvo ukrainiečiai ir gruzinai.

„Dėkojame Jums už tai, kad esate tikri europiečiai, gal net tikresni nei mes mokame būti“, – tardama padėkos žodį ambasadorei sakė europarlamentarė.

L. L. Andrikienė pažymėjo, kad ji buvo ir Tarptautinės prekybos komiteto paskirtoji tarptautinės stebėsenos grupės pietų Kaukazo šalims vadovė, stebėjusi, kaip vystomas laisvosios prekybos sutarties įgyvendinimas. Reikia pažymėti, kad Gruzija dėl Asociacijos sutarties susitarė per 17 mėnesių, kur kas greičiau nei Ukraina.

„Norėčiau palinkėti, kad Gruzijos kelias asocijuotos narystės ES link būtų kuo greitesnis ir sklandesnis. Esame Gruzijos ir gruzinų tautos draugai, – padėkos kalbos pabaigoje sakė L. L. Andrikienė ir ištarė ne kartą dvišaliuose susitikimuose skambėjusį šūkį: – Už Jūsų ir mūsų laisvę“.

Šis 1992 m. įsteigtas Gruzijos Prezidento Garbės ordinas yra skiriamas piliečiams, prisidėjusiems prie nepriklausomos valdžios kūrimo – atsidavusiems ir aktyviai dalyvavusiems valdymo, gynybos, teisės ir teisėtvarkos, žemdirbystės, sveikatos apsaugos stiprinimo procesuose; ordinas taip pat teikiamas už pasiekimus mokslo, švietimo, kultūros, literatūros, meno ir sporto srityse.

tsajunga.lt inform.

Tėvynės Sąjunga , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra