L. Kasčiūnas: Lenkijos valdžia gyvena „apsuptos tvirtovės“ būsenoje

Autorius: Data: 2017-01-02 , 12:56 Spausdinti

L. Kasčiūnas: Lenkijos valdžia gyvena  „apsuptos tvirtovės“ būsenoje

Dr. Laurynas Kasčiūnas

Lietuvybės ar ukrainietiško patriotizmo sugretinimai su totalitariniais nusikaltimais yra neadekvatūs ir smerktini. „Viena vertus, dabartinės Lenkijos valdžios noras vykdyti antikomunistinę politiką yra sveikintinas. Visoms Vidurio ir Rytų Europos šalims būtina siekti, kad komunistinės ir nacistinės ideologijų propagavimas būtų kriminalizuotas, o komunistinių ir nacistinių režimų nusikaltimai būtų vienodai įvertinti visoje ES.
Kita vertus, ši Lenkijos valdžia gyvena „apsuptos tvirtovės“ būsenoje. Lietuvybės ar ukrainietiško patriotizmo sugretinimai su totalitariniais nusikaltimais yra ne tik kad neadekvatūs ir smerktini, bet ir prieštarauja paties L. Kaczynskio Lenkijos geopolitinei idėjai – sukurti tvirtą bendradarbiavimo erdvę nuo Juodosios iki Baltijos jūros, kuri neleistų Rusijai plėsti savo įtakos Europos saugumo sistemoje.
Tikėkimės, kad egzistencinių saugumo iššūkių suvokimas nusvers šias provokatyvias iniciatyvas.
„Tai yra akibrokštas. Bet suvokiant dabartinės Lenkijos valdžios ideologinę prigimtį, prisimenant ankstesnes iniciatyvas, pavyzdžiui, rezoliuciją dėl santykių su Ukraina istorinių niuansų, tai nestebina. Tai vos ne jų mąstymo tradicija. Jie gyvena lyg apsuptoje tvirtovėje ir, natūralu, mato kitų nacionalizmus, bet savo nacionalizmo nemato“, – ketvirtadienį BNS sakė LR Seimo Užsienio reikalų komiteto narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas. Anot jo, priėmus minėtą pataisą, kiltų grėsmė visiems Lenkijoje esantiems su Lietuva susijusiems atminties ženklams. „Ką reiškia paminklas Antanui Baranauskui? Atsiras tas, kuris interpretuos, kad čia yra lietuviško nacionalizmo propaganda ir reikia nuimti, A. Baranauską iš Seinų krašto istorinės atminties išbraukti. Prasidės manipuliacijos tam tikrais dalykais“, – sakė Lietuvos parlamentaras.

„Vorutos“ informacija

Voruta, Nr. 12 (830), 2016 m. gruodžio 31 d., p. 16.

Istorija Lietuva - Lenkija Politika , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra