L. e. LR Prezidento pareigas A. Paulauskas aptarė JAV pasirodžiusius kaltinimus genocidu Lietuvos krepšininkams

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Trečiadienis, 2004 m. balandžio 14 d. (Vilnius)
 
Reaguodamas į Jungtinių Amerikos Valstijų žiniasklaidoje pasirodžiusius kaltinimus esą Lietuvos krepšininkai 1941 metais dalyvavo genocido vykdyme, laikinai einantis Respublikos Prezidento pareigas Artūras Paulauskas susitiko su Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Izraelio valstybėje Alfonsu Eidintu.

Laikinasis šalies vadovas išreiškė susirūpinimą dėl amerikiečių televizijoje parodyto reportažo apie Lietuvoje 1941 metais vykusias lietuvių krepšininkų ir vokiečių kareivių rungtynes bei tariamas jų sąsajas su žydų žudynėmis Kaune Antrojo pasaulinio karo metais.

Pokalbyje su ambasadoriumi A.Eidintu laikinai einantis Respublikos Prezidento pareigas A. Paulauskas aptarė Lietuvos ambasadoriaus JAV Vygaudo Ušacko balandžio 9 dieną išsiųstą laišką amerikiečių televizijai dėl šio istorijos faktais nepatvirtinto reportažo.

Laikinasis Respublikos vadovas su ambasadoriumi apsvarstė, kokių reikėtų imtis diplomatinių priemonių, kad panašūs atvejai nepakenktų Lietuvos ir Izraelio tarpusavio santykiams.

A. Paulausko nuomone, tokie įrodymais nepagrįsti kaltinimai meta šešėlį visai mūsų tautai, ignoruoja lietuvių, karo metais gelbėjusių žydų tautybės žmones, nuopelnus.

„Lietuvos krepšinis – vienas šviesiausių mūsų istorijos puslapių ir negalima leisti jo juodinti pagrindo neturinčiu šmeižtu“, – teigė laikinasis šalies vadovas.

A. Paulauskas ketina kreiptis į Tarptautinę komisiją nacių ir sovietinio okupacinių
režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, kad ši kuo skubiau pateiktų savo vertinimus bei išvadas.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra