L. Bielinis: prezidentės kritika gali atimti rinkėjus iš socdemų, „darbiečių“ ir A. Zuoko partijos

Autorius: Data: 2012-09-18 , 16:45 Spausdinti

Šarūnas ČERNIAUSKAS

Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį (2012-09-18) viešai paragino rinkėjus gerai pagalvoti prieš balsuojant „už tuos, kurie jums žada, bet daro viską priešingai“. Šalies vadovė įvardijo ir tris konkrečias partijas – Artūro Zuoko „Sąjunga Taip“, Socialdemokratus ir „darbiečius“. Politologas Lauras Bielinis mano, jog šis prezidentės pasisakymas gali nukreipti dalį šių partijų elektorato pas kitas politines jėgas.

Kritikos „Sąjunga Taip“, socdemų ir Darbo partijos atžvilgiu D. Grybauskaitė pažėrė vertindama tai, kad šios partijos, esančios Vilniaus valdančiojoje koalicijoje, priėmė rezoliuciją, raginančią šalies vadovę spustelėti Vyriausybę, kad ši peržiūrėtų kogeneracinėms elektrinėms numatomas elektros gamybos kvotas.

„Kartoju: už tai balsavo A. Zuoko „Sąjunga Taip“, Socialdemokratai ir Darbo partija. Ir labai noriu atkreipti visų mūsų žmonių. Labai įdėmiai eikit ir balsuokit už tuos, kurie jums žada, bet daro viską priešingai“, – viešėdama Liubavo dvaro malūne sakė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė pripažįsta, kad Vilniaus, Kauno ir dar poros miestų gyventojams kvotų kogeneracinėms elektrinėms padidinimas šiek tiek atpigintų šilumą, tačiau pabrėžia, esą už tai mokėtų visi Lietuvos elektros vartotojai, mat pakiltų elektros energijos kaina. D. Grybauskaitės nuomone, taip politikai rūpinasi šilumininkų ir tam tikrų verslo grupuočių interesais, bet ne rinkėjais.

Gresia balsų praradimas

L. Bielinio nuomone, tokia prezidentės kritika trims partijoms gali skaudžiai atsiliepti „Sąjungos Taip“, socdemų ir „darbiečių“ rezultatams spalį įvyksiančiuose rinkimuose.

„Manau, tai gali atsispindėti (rinkimų rezultatuose – DELFI), nes jinai turi labai aukštą pasitikėjimo reitingą. Į ją daug kas žiūri, ir dalis žmonių gali sureaguoti adekvačiai, t. y. įsiklausyti į jos komandą ir balsuoti už kitus“, – DELFI sakė politologas.

Pasak jo, prezidentės pozicija aiškiai atspindi jos nepasitenkinimą šiomis trimis politinėmis jėgomis. L. Bielinis linkęs manyti, kad labiausiai nuomonės išsiskiria būtent dėl šilumos sektoriaus.

„Matyt, iš tikrųjų šių partijų programose ar jų atstovų pasisakymuose dalis neatitinka jos suvokimo apie (šilumos – DELFI) ūkio valdymą ateityje, po rinkimų“, – svarstė jis.

Pašnekovas teigė, jog ši D. Grybauskaitės replika – veikiausiai pirmas kartas, kuomet Lietuvos valstybės vadovas prieš rinkimus deklaruoja tokią griežtą poziciją konkrečių partijų atžvilgiu.

Tikslas – šilumos ūkis?

Politologo manymu, prezidentės kritikos tikslas – pasiekti, kad šilumos sektoriuje politika būtų formuojama taip, kaip šalies vadovei atrodo teisinga.

„Matome ne tiek jos politines intencijas, susietas su politinės valdžios Seime suformavimu (po rinkimų – DELFI), kiek jos, sakykime, ūkinius-administracinius tikslus ir jų realizavimo galimybę ateityje, – svarstė L. Bielinis. – Nenorėčiau suvesti šių trijų partijų į vieną politinį vardiklį santykiuose su prezidente. Jinai, ko gero, čia pasižiūrėjo ne politiškai. Šiuo atveju, jai svarbus labai konkretus veiksmas konkrečioje ūkinėje srityje.“

Pašnekovo nuomone, tikslus šilumos ūkyje D. Grybauskaitė gali pasiekti, tačiau tai nėra tinkamas politinis elgesys.

„Jinai pasižiūrėjo į rinkimus vieno klausimo aspektu. Mano galva, tai yra ne politinis veikimas. Jinai galbūt teisi sprendžiant šį klausimą, bet neteisi bendrapolitine prasme“, – reziumavo L. Bielinis.

Šarūno Mažeikos nuotr.

www.delfi.lt

D. Grybauskaitė aštriai sukritikavo A. Zuoko partiją, socdemus ir „darbiečius“ dėl šildymo kainų „mažinimo“:

http://verslas.delfi.lt/energetics/dgrybauskaite-astriai-sukritikavo-azuoko-partija-socdemus-ir-darbiecius-del-sildymo-kainu-mazinimo.d?id=59535521

Politika , , , , , , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra