L. Andrikienė: Mūsų atsakymas – daugiau Europos

Autorius: Data: 2012-11-15 , 15:01 Spausdinti

2012 m. lapkričio 15 d. Maltos sostinėje Valetoje vykstančiame Europos Parlamento didžiausios politinės grupės (frakcijos) – Europos liaudies partijos (ELP) biuro posėdyje dalyvaujanti Lietuvos atstovė Laima Andrikienė pažymėjo, kad „kai kurių politikų siūloma „dviejų greičių Europa“ nepasitarnaus mūsų siekiui veikti išvien, kad sėkmingai įveiktume šiandienos ir ateities iššūkius. Nėra dviejų Europos Parlamentų – Europos Parlamentas yra vienas, ir jis atstovauja ir turi atstovauti visų Europos Sąjungos piliečių interesams ir ginti juos.“

Posėdyje dalyvaujantys dviejų ES valstybių – Maltos ir Graikijos – premjerai L. Gonzi ir A. Samaras taip pat kalbėjo apie Europos Sąjungos patyrimą, reaguojant į visas pasaulį sukrėtusią ekonominę ir finansų, taip pat politines krizes Europoje. Efektyvus būdas jas atremti ir spręsti kilusias problemas yra vienas – daugiau Europos, t. y. daugiau solidarumo ir suderinto veikimo kartu.

Valstybių federacija – vienas iš atsakymų ir sprendimo būdų, kurį būtina detaliai aptarti. Jei mums Europos Sąjungoje pavyks dėl to susitarti ir visos ES valstybės narės pritars šiai idėjai, teks keisti ES sutartis. Lietuvos, mūsų visuomenės taip pat laukia tokia diskusija, ji neišvengiama. Kaip ir diskusija apie tai, kaip Europos Sąjungai apskritai ir Lietuvai konkrečiai išlikti ir judėti pirmyn globalios konkurencijos sąlygomis“, – pastebėjo Lietuvos europarlamentarė.

ELP grupės posėdis Maltoje tęsis ir penktadienį, lapkričio 16-ąją, kai bus aptariamos užsienio politikos aktualijos, „Arabų pavasario“ išdavos ir iššūkiai Europai. Diskusijose su europarlamentarais dalyvaus Libijos nacionalinio aljanso lyderis Mahmoud Jibril el-Wasfally, Maroko Ekonomikos ir finansų ministras Nizar Baraka, Tuniso valdžios atstovai.

Daugiau informacijos: Ieva Staniulytė, EP narės dr. Laimos Andrikienės padėjėja, 0032 476 585500

R. Jurgaičio nuotr.

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra