L. Andrikienė: kodėl Lietuva neratifikavo vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos konvencijos?

Autorius: Data: 2012-04-02 , 13:39 Spausdinti

2012 m. kovo 30 d.

Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė primena Seimui, kad Europos Tarybos 2007 m. konvencija dėl vaikų apsaugos nuo seksualinio išnaudojimo ir seksualinės prievartos (Lanzarotės konvencija), prie kurios Lietuva yra prisijungusi, iki šiol neratifikuota.

„Beveik prieš pusantrų metų, 2010-ųjų gruodį, pranešimu spaudai mėginau atkreipti Seimo ir kitų Lietuvos valdžios institucijų dėmesį į šią problemą, tačiau jokios reakcijos nesulaukiau, – sakė europarlamentarė. – Lietuva pasirašė šią konvenciją 2007 m. spalio 25 d., ji įsigaliojo 2010 m. liepos 1 dieną, kai ją ratifikavo pirmosios penkios ją pasirašiusios šalys. Mano pasiūlymas dėl konvencijos ratifikavimo Seimo vadovybei, nuo kurios priklauso Seime svarstomu klausimų sąrašas, matyt, įspūdžio nepadarė. O juk tai yra tarptautinė sutartis, kuri turėjo būti ne tik skubos tvarka svarstoma Seime, bet ir ratifikuota neatidėliojant.“

L. Andrikienė pastebi, kad Seimo nariai taip „linksmai“ gyvena, jog pastebimai stokoja laiko žmogaus teisių ir ypatingai vaiko teisių apsaugos reikalams, o vieši Algimanto Salamakino ir Arūno Valinsko komentarai apie tai, kad šokėjai ir dainininkai, prieš rinkimus žadėję tautai linksmą gyvenimą, savo pažadus rinkėjams esą įvykdė su kaupu, apskritai atskleidžia parlamentarų požiūrį į rinkėjų lūkesčius.

 „Visose šalyse pasitaiko vaikų seksualinio išnaudojimo atvejų, todėl ši konvencija atsirado ir buvo priimta, siekiant užkardyti tokius nusikaltimus, apsaugoti vaikus. Kaip saugome mes, Lietuva? Ar turime ką nors brangesnio ir vertingesnio, nei mūsų vaikai? – klausė europarlamentarė. – Kokia nenugalima jėga sutrukdė visiems be išimties Seimo nariams pasiūlyti įtraukti konvenciją į Seimo posėdžių darbotvarkę ir pareikalauti, kad Teisingumo ministerija atliktų parengiamąjį darbą ir pateiktų Seimui konvenciją ratifikuoti? Keista, kad parlamentarams visos kadencijos neužteko net tokiam darbui atlikti.“

EP narės dr. Laimos Andrikienės biuras Vilniuje

Daugiau informacijos: Valė Čeplevičiūtė, atstovė spaudai, tel. 8 5 212 2360, 8 612 78134

Nuotraukoje: L. Andrikienė

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra