L. Andrikienė dirba JT Generalinės asamblėjos sesijoje

Autorius: Data: 2012-10-31 , 09:48 Spausdinti

Ieva Staniulytė

Šią savaitę Europos Parlamento narė dr. L. Andrikienė dirba Jungtinių Tautų Generalinės asamblėjos sesijoje Niujorke.

Nuo pirmadienio iki trečiadienio vakaro Niujorke dirba Europos Parlamento delegacija, kurioje – EP Užsienio reikalų komiteto, Žmogaus teisių bei Saugumo ir gynybos pakomitečių atstovai.

Europos Parlamento delegacijos darbotvarkė itin įtempta, numatomi svarbiausi susitikimai su  naujai išrinktu JT Generalinės Asamblėjos pirmininku Vuk‘u Jeremic‘ium, su Palestinos nuolatiniu stebėtoju dr. A. Mansour (susitikimo metu bus kalbama apie Palestinos pažangą po to, kai praėjusiais metais Palestinos vyriausybė kreipėsi į JT dėl narystės), su Rusijos ambasadoriumi JT Vitalijum Čiurkinu (svarbiausia susitikimo tema –  Rusijos pozicija Sirijos klausimu).

Europos Parlamento delegacija susitiks ir su keliais ES valstybių narių ambasadoriais. Šių susitikimų metu bus kalbama apie Europos Sąjungos vaidmenį Jungtinėse Tautose ir ES nesugebėjimą kalbėti vienu balsu. Kaip pavyzdys gali būti paminėti neseniai įvykę JT Generalinės Asamblėjos pirmininko rinkimai, kurių metu ES valstybės narės parėmė ne ES valstybės narės – Lietuvos – ambasadorių p. Dalių Čekuolį, o serbą Vuk‘ą Jeremic‘ių, nors Serbija nepriklauso Europos Sąjungai. Deja, yra ir daugiau pavyzdžių, rodančių nevieningą ES poziciją, kurie tikrai nedidina pasitikėjimo Europos Sąjunga.

Delegacijoje – europarlamentarai iš įvairių EP politinių grupių (frakcijų) ir valstybių: Vokietijos, Ispanijos, Italijos, Lietuvos, Olandijos.

 

Politika , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra