L. Andrikienė. Atsakas Rusijos spaudimui turi būti adekvatus ir griežtas

Autorius: Data: 2013-10-09 , 11:54 Spausdinti

2013 m. spalio 8-osios vakare kalbėdama Europos Parlamento (EP) plenarinės sesijos posėdyje, svarstant dr. Laimos Andrikienės ir Daniel Caspary bei Leonido Donskio žodinį klausimą Europos Komisijai dėl diskriminacinių muitinės procedūrų taikymo Lietuvos vežėjams Rusijos pasienyje, europarlamentarė L. Andrikienė pabrėžė, kad nepateisinami Rusijos veiksmai yra nukreipti prieš Lietuvą – ES valstybę narę, integralios vieningosios rinkos dalyvę.  

Europarlamentarė atkreipė dėmesį, kad Rusija, praėjusių metų vasarą tapusi visaverte Pasaulinės prekybos organizacijos (PPO) nare, nesilaiko narystės PPO įsipareigojimų, grubiai pažeidžia PPO taisykles.   „Nuo rugsėjo 11-osios tęsiasi Rusijos muitininkų diskriminaciniai veiksmai prieš Lietuvą. Lietuvos vežėjai, ES eksportuotojai kiekvieną dieną patiria milžiniškus nuostolius, – sakė L. Andrikienė. – Oficialūs Lietuvos vyriausybės užklausimai atsakymo ir paaiškinimų iš Rusijos nesulaukia. Vietoje to – įžūli kai kurių Rusijos pareigūnų retorika viešojoje erdvėje, siūlanti Lietuvai susiprasti, peržiūrėti savo politiką, antraip Lietuvos laukianti niūri ateitis.“  

Nauji Rusijos grasinimai dėl embargo lietuviškiems pieno produktams, įspėjimai, kad detali patikra bus taikoma mėsos ir žuvies produktams, europarlamentarės nuomone, visiškai netoleruotini, todėl atsakas į nesiliaujantį Rusijos spaudimą turi būti adekvatus ir griežtas.

L. Andrikienė pasiūlė, kad Rusijos ambasadorius prie ES turi būti iškviestas pasiaiškinti aukščiausiems ES pareigūnams. „Tai būtų precedento neturintis atvejis, bet situacija to reikalauja“, – sakė europarlamentarė. Ji taip pat siūlė Europos Komisijai kreiptis į PPO, kad pastaroji imtųsi priemonių sudrausminti Rusiją ir įpareigoti ją laikytis prekybos taisyklių.  

Europos Parlamento nariams L. Andrikienė pasiūlė imtis svarstyti ir kitas, asimetriškas priemones, kaip Magnitskio sąrašas ir kitas. „Šiandien – Lietuva, rytoj – kita ES valstybė narė. Mes to negalime leisti“,  – pabrėžė Lietuvos atstovė.

Nuotraukoje: Dr. L. Andrikienė

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra