Kvietimas į Liudvikos Byševskos knygos „1786 metų kelionės į Vilnių dienoraščio“ pristatymą

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Lietuvos dailės muziejus, Nacionalinis muziejus, Lietuvos didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai rengia kultūros vakarą
Kelionės į XVIII a. pabaigos Vilnių Liudvikos Byševskos knygos „1786 metų kelionės į Vilnių dienoraščio“ pristatymas vyks 2009 m. kovo 10 d., antradienį, 16.00 val. Lietuvos dailės muziejaus, Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4)
Kultūros vakare dalyvauja: dr. Ewa Manikowska (Lenkijos mokslų akademijos Meno institutas, Varšuvos nacionalinis muziejus), Piotr Jacek Jamski (Lenkijos mokslų akademijos Meno institutas), prof. dr. Zigmantas Kiaupa (Kauno Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos istorijos institutas), dr. Ramunė Šmigelskytė-Stukienė (Lietuvos istorijos institutas), Beata Piasecka(Vilniaus universitetas), Vyturys Jarutis (Leidykla „Strofa“), Romualdas Budrys (Lietuvos dailės muziejus), dr. Vydas Dolinskas (Nacionalinis muziejus, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Vilniaus universitetas)
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paskutinio didžiojo iždininko ir kompozitoriaus
Mykolo Kleopo Oginskio kūrinius atliks pianistė Šviesė Čepliauskaitė.
Knygoje lietuvių ir lenkų kalbomis skelbiamas Abiejų Tautų Respublikos XVIII a. antrosios pusės žinomos aukštuomenės damos, paskutinio Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Stanislovo Augusto Poniatovskio šambelionienės Liudvikos Byševskos 1786 metų kelionės į Vilnių ir Lietuvos sostinėje patirtų įspūdžių dienoraštis. Šiame originaliame šaltinyje galima rasti autentišką ir gyvą Vilniaus, jo turistinių atrakcijų, pastatų, pramogų, gyventojų apibūdinimą. Informatyvaus ir Lietuvos bei Vilniaus kasdienybę Švietimo epochoje taikliai atspindinčio dienoraščio, kuris XIX a. buvo sudarytas iš kelionės metu rašytų laiškų fragmentų, publikacija palydėta Evos Manikovskos (Ewa Manikowska) išsamiu įvadu bei Piotro Jaceko Jamskio (Piotr Jacek Jamski) vertingais paaiškinimais. Leidinį dvikalbiu pavertė vertėjai Beata Piasecka ir Vyturys Jarutis. Meninį knygos pavidalą sukūrė dizaino studijos „Savas takas“ ir Ko darbuotojai Laima Prišmontaitė ir Ričardas Birmanas. Daug triūso redaguodama leidinį įdėjo redaktorė Irena Babiliūtė. Knygos rėmėjai – Lietuvos tūkstantmečio minėjimo direkcija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lenkijos mokslų akademijos Meno institutas. Leidinį papuošė Krokuvos nacionalinio muziejaus ir Vilniaus universiteto bibliotekos iliustracijos.
Tai jau trečioji Lietuvos dailės muziejaus leidžiamos serijos, pristatančios nežinomus ar menkai į Lietuvos praeities tyrinėjimų ir paveldo pristatymą įtrauktus senuosius tekstus, knyga, bendrai parengta su Nacionaliniu muziejumi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai. 2001 m. buvo paskelbtas Vilniaus vyskupo kardinolo kunigaikščio Jurgio Radvilos jaunystės kelionės į Italiją dienoraštis (1575), o 2004 m. pasirodė Venecijos Respublikos diplomato kunigo Mikelės Bjankio (Micele Bianchi), labiau žinomo Alberto Viminos slapyvardžiu, pasakojimas apie XVII a. vidurio Lietuvos ir Lenkijos karą su Maskvos valstybe. Liudvikos Byševskos dienoraščio publikacija kartu pradeda naują leidinių seriją ir yra Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmų studijų pirmasis tomas.
Informacija internete – www.valdovurumai.lt ir www.ldm.lt.
Maloniai kviečiame dalyvauti.
Tel. 262 2645, 212 7476, mobil. 8–615–21 939

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra