Kvietimas į koncertą – parodą „O koks stebuklas“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Gavėnia mums primena Kristaus kančios, mirties ir prisikėlimo kelią. Kiekvienas žmogus savo kelyje taip pat turi galimybę per kančią ir skausmą atsinaujinti ir išgirsti dieviškumą savyje.
Hildegarda von Bingen buvo nepaprasta asmenybė. Viduramžių krikščioniškajame pasaulyje ji buvo pirmoji moteris, įsteigusi vienuolyną. Hildegarda buvo nepaprastai išsilavinusi – eruditė, mokslininkė, filosofė, medikė, visuomenininkė. Ji regėjo dieviškas vizijas, kurias išreiškė savo muzikos kūriniuose.
H. von Bingen savo kūryba skelbė šviesą, džiaugsmą, žmogaus vidinę laisvę. Ji teigė, kad žmogus turi būti orus, o stipriausias jis esti tada, kai atranda save, savąjį „aš“. Suradęs save, jis gali atlaikyti sunkumus ir atsispirti blogiui. Viena iš Hildegardos kūrybos temų – naujas žmogus, nusimetęs senąjį rūbą. Koncerto idėja – žmogaus kelias nuo kančios iki atsimainymo.
Koncertas – paroda „O koks  stebuklas“
Dievas ir kūrinija yra ugnis.
Ugnis ir kuria, ir grynina, ir baudžia, ir gydo žaizdas.
Verbų sekmadienį Jūsų sielas praskaidrins sakralinė Hildegardos von Bingen muzika.
Renginys vyks 2009 m. balandžio 5 d. Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Gailestingumo Motinos koplyčioje: 12.00 val. – šv. Mišios; 16.00 val. – koncertas.
Kūrinius atliks jauni profesionalūs atlikėjai: Justė GELGOTAITĖ (obojus); Agnė ŠVAGŽDYTĖ (varpeliai); Vilma NARVIDAITĖ (vargonai, vokalas); Julija KARALIŪNAITĖ (vokalas).
Bus eksponuojamas tapytojo Gerdenio GRICKEVIČIAUS ciklas „Moterų portretai“
Kiekvieno klausytojo laukia maloni keramikės Gitos STONKIENĖS paruošta staigmena.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra