KVIETIMAS

Autorius: Data: 2015-02-03 , 14:36 Spausdinti

Lietuvos Nacionalinis muziejus tęsia ketvirtadienio kultūros istorijos vakarų ciklą ir š. m.

vasario 5 d. 17 val. kviečia į pasidairyti po XIX amžiaus Šnipiškes, kurias pristatys istorikas, hum. m. dr. Vytautas Jogėla.

 Šnipiškių priemiesčio istorinė raida nėra plačiau tyrinėta. Pirmosios žinios apie Šnipiškes yra žinomos nuo XVI a. pradžios. Šis priemiestis vystėsi gana lėtai. Čia buvo įvairių savininkų valdos, tačiau laikui bėgant didžioji Šnipiškių dalis tapo Radvilų nuosavybe. Kiek spartesnis vystymasis pastebimas nuo XVIII a. pradžios. Pradedamos statyti bažnyčios ir sinagogos, įsikuria vienuolynai, daugėja gyventojų.

Priemiesčio žemė mažai derlinga, tačiau svarbiausias šios vietovės privalumas – molio ir kalkių telkiniai. Pasinaudoję šia gamtos dovana vietiniai gyventojai ir posesijų savininkai pradėjo steigti plytines ir kalkių degyklas. XIX a. Šnipiškės tampa svarbiausiu plytų ir keramikos gamybos centru.

XIX a. antroje pusėje pastebimas ryškesnis gyventojų gausėjimas. Čia pradeda kurtis stambesnės įmonės, o XX a. pradžioje pastatoma pirmoji miesto elektrinė. Tuo metu Šnipiškėse jau gyvena apie 3 tūkstančius žmonių.

 

Kultūros istorijos vakare hum. m. dr. Vytautas Jogėla plačiau pristatys minėto laikotarpio Vilniaus priemiesčius, susirinkusieji sužinos apie Šnipiškių gatvių raidą ir planavimą, gyventojus, ūkinę jų veiklą ir religinį gyvenimą.

Daugiau informacijos – Edita Povilaitytė, tel. (8 5) 240 5067; el. p. edita.povilaityte@lnm.lt

Iliustracija: Šv. Rapolo bažnyčia ir Žaliasis tiltas, apie 1892 m. Fot. St. S. Fleury

 

Lietuvos nacionalinio muziejaus

Ryšių su visuomene skyrius

Istorija Kultūra Lietuva Renginiai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra