Kviečiame į Viduramžių šventę Trakų pusiasalio pilyje

Autorius: Data: 2013-06-11 , 15:00 Spausdinti

2013 m. birželio 15–16 d. jau penkioliktąjį kartą istorijos mylėtojus bei puoselėtojus kviečiame į Viduramžių šventę, kuri vyks Trakų istorijos muziejuje.

Šventėje dvi dienas skambės muzika, kausis riteriai, triūs senųjų amatų meistrai, vyks edukaciniai užsiėmimai, bus siūlomos senovinės pramogos ir žaidimai. Vyks aštuntus metus organizuojamas tarptautinis lankininkų turnyras.

Pasak Trakų istorijos muziejaus direktoriaus Virgilijaus Poviliūno, penkiolika metų gyvuojantis renginys jau užaugino naują dalyvių kartą. Buvę lankytojai tampa istorijos rekonstruktoriais. O tai pasako, kad panašaus pobūdžio renginiai yra prasmingi.

Siekiant pristatyti Viduramžių kultūrą, šiemet į Trakų pusiasalio pilį sugūžės daugiau nei 200 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos.

Viduramžių visuomenė buvo karių visuomenė. Todėl žymią renginio programos dalį sudaro karybos klubų pasirodymai.

Tokie renginiai, kaip Trakų Viduramžių šventė atvedė mus į istorinės rekonstrukcijos judėjimą, – pasakojo Erikas Vasiljevas, istorinės rekonstrukcijos klubo LDK Varčiai vadovas. – Vaikystėje įspūdingus šarvuotus riterius galėjai pamatyti išskirtinai Trakuose, ir tik vėliau panašaus pobūdžio renginiai ėmė plisti po visą Lietuvą. Tai mus užbūrė. Tuomet šarvus gaminomės iš kartono, spalvinome guašu ir išsidrožę medinius kalavijus kaudavomės kieme. Tačiau metai bėga ir dabar jau dėvime realius, plieninius šarvus, o kaunamės kartais net iki kraujo praliejimo. Visada smagu sugrįžti į Trakus ir stengtis pakerėti žiūrovus taip, kaip vyresni kolegos mus pakerėjo praeityje“.

Kauno karo istorijos klubas, LDK Varčiai, Šiaurinės šventyklos bei Hospitalierių ordinai, riterių brolija Viduramžių pasiuntiniai ir nuo pirmos šventės dalyvaujanti Senovės baltų kovų brolija Vilkatlakai pristatys viduramžių ginkluotę, šarvus, demonstruos kovų meną bei gyvenseną stovyklose.

Pasirodymuose dalyvaus ir klubas iš Latvijos Komtūrija – Ryga.

Greta karybos meistriškumo viduramžių gyvenimas neįsivaizduojamas ir be amatų.

Renginio metu bus demonstruojami ne vien tik amatininkų gaminiai – senovinių dirbinių kopijos. Bus pristatomos senosios technologijos. Kaip gaminti daugelį dirbinių, lankytojai galės išbandyti patys.

Auga ir plečiasi šventė, didėja ir dalyvaujančių amatininkų meistriškumas, jie kelia sau vis didesnius tikslus ir uždavinius, plečiasi veiklų ratas, iš užmaršties prikeliami vis nauji istoriniai amatai“, – pasakojo Dainius Strazdas, VšĮ Vilniaus puodžių cechas direktorius.

Renginio svečiai galės išbandyti senovinius stalo žaidimus bei specialias riterių rungtis, šaudymą iš arkbalistos, arbaletų ir lankų. Dainomis ir šokiais svečius linksmins viduramžių muzikos ansamblis Cornucopia iš Baltarusijos, istorinio šokio ansamblis Foxtrot iš Maskvos, brolijos Viduramžių pasiuntinių nariai, senosios muzikos ir šokio trupė Festa Cortese, archajinio folkloro grupė Kaukoras, folkroko grupė Žalvarinis bei roko grupė Thundertale. Mažųjų lankytojų laukia lipdymo iš molio ir piešimo konkursai, Vilniaus Lėlės teatro spektaklis Ragana ir Lukošiukas.

Su renginio programa galite susipažinti internete: www.trakaimuziejus.lt

Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis: Brigita Balčytienė, Trakų istorijos muziejaus, Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja, tel. 8 611 85 612, el. paštas: b.balcytiene@trakaimuziejus.lt

Redo Vilimo nuotr.

Trakų istorijos muziejus , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra