Kviečiame į tradicinį LDK Algirdo paminėjimą Maišiagaloje

Autorius: Data: 2011-09-29 , 08:30 Spausdinti

Kviečiame į tradicinį LDK Algirdo paminėjimą Maišiagaloje

2011 m. spalio 1 d. nuo 12 val. kviečiame apsilankti jaukiame Vilniaus rajono miestelyje Maišiagaloje, gražių rudens spalvų paunksmėje paminėti Lietuvos didžiavyrius, saugojusius prieigas į Vilnių nuo totorių ir maskolių.

Kartu pasigrožėsite miestelio urbanistika, kraštovaizdžiu, gamta, istoriniu Maišiagalos LDK Algirdo piliakalnio paminklu.

Ši vieta mena seną ir garbingą miestelio istoriją. Rašytiniuose dokumentuose Maišiagalos pilis minima nuo 1365 m. Istorikas Janas Dlugošas (gyvenęs 1415-1480) teigia, kad toje pilyje mirė Lietuvos Didysis Kunigaikštis (LDK) Algirdas. Tai tvirtina ir kiti istoriniai šaltiniai, primindami XIV amžiaus pabaigos kryžiuočių puolimą, Maišiagalos pilies sudeginimą. LDK Algirdas savo valdymo laikotarpiu 1345-1377 sustiprino Lietuvos valstybę. Tai buvo perėjimo laikotarpis į dar stipresnės, labiau centralizuotos valstybės susiformavimą.

2002 m. minint LDK Algirdo 625 m. mirties metines, Maišiagalos piliakalnio papėdėje ne pelno organizacijos „Kunigaikščio Merkelio Giedraičio ainiai“ pastangomis buvo pastatytas paminklas – kompozicija iš lauko akmenų. Jau tapo tradicija kiekvienais metais rudens pradžioje rengti šios iškilios asmenybės paminėjimą. Verta priminti, kad čia gimė Algirdo sūnus kunigaikštis Jogaila – Lietuvos ir Lenkijos karalius, šv. Kazimiero, Lietuvos ir Vilniaus globėjo, senelis. Tai piliakalnis, kuris ateityje turėtų tapti turistų apsilankymo objektu, o taip pat mūsų protėvių garbingos praeities, šlovingų kovų, dvasios stiprybės ir susikaupimo vieta.

Prognozuojamas geras oras! Tad kviečiame visus – jaunus ir senus, ypač Algirdus (kurių laukia inauguracija), atvykti į tradicinį renginį.

3, 4, 5, 6 Juozo Vercinkevičiaus nuotr. (2010 m.)

3-oje nuotraukoje: Karių teatro režisierius Leonas Ciunis

Istorija , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra