Kviečiame į „Šokio laboratorijos“ miniatiūrų pristatymą

Autorius: Data: 2014-05-09 , 12:14 Spausdinti

Šokio laboratorija“ – nuo vasario mėnesio Kauno socialinių paslaugų įstaigose rengtų šokio dirbtuvių programa, kurioje dalyvavo Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centro ir Kauno Kartų namų klientai (senjorai, asmenys su protine, fizine negalia) ir personalas (socialiniai darbuotojai, užimtumo specialistai, slaugytojai ir kt.). Renginyje Lietuvos sporto universitete 2014 m. gegužės 20 d. bus pristatyti šios programos kūrybiniai rezultatai – šokio miniatiūros.

Projekto „Šokio laboratorija“ dirbtuvių programą rengė šokėjos choreografės – Asta Brilingienė, Marija Vitkūnaitė, Ieva Kristutytė, Neringa Baranauskienė ir Lina Černiauskaitė. Šokėjos projekte taikė Vengrijoje gimusio Rudolfo Labano (1879-1958), kuris yra vienas iš įtakingiausių dvidešimtojo amžiaus šokių mokytojų ir teoretikų, grįstą metodiką: ypatingas dėmesys skiriamas individualiam asmens kūrybiškumui, judesio išraiškai, erdvės pajautimui ir jos valdymui, tarpusavio santykio kūrimui ir plėtotei.

Projektu siekiame kurti dalyvavimo meninėje šokio veikloje galimybes tiems asmenims, kurie dėl sveikatos, nesudarytų sąlygų, o dar labiau – dėl aplinkinių požiūrio, įprastai to daryti negali. Renginyje gegužės 20 d. parodysime, ką sukūrėme, ir kviesime į diskusiją apie tai, ką į šokio kultūrą atneša negalią turintys asmenys, senjorai. Ką mes visi prarastume, jeigu tokios praktikos nebūtų? Koks poreikis ir galimybės šiai veiklai plėtoti yra šiandien Lietuvoje?“ – sako „Šokio laboratorijos“ vadovė Ieva Petkutė.

Projekte dalyvavimas šokyje yra siejamas su teigiamu poveikiu sveikatai ir gerovei: „Matau stiprų projekto poveikį“, – pasakoja projekto dalyvė Rosita Mikėnienė, Kauno Kartų namų Senelių globos tarnybos vedėja, – „nuosekli šokio veikla, jaučiant ir suprantant, koks judesys ką lavina, padeda plėsti judėjimo amplitudę. Kad ir nedidelis judesys gali padaryti labai daug, jeigu teisingai atliekamas. Šokis praplečia ir palengvina judesius, tarsi sujungia mankštą ir kūrybą.“

Šokio laboratorijos“ miniatiūrų pristatymas vyks Lietuvos sporto universitete (Centriniai rūmai, 215 aud., Sporto g. 6, Kaunas) 2014 m. gegužės 20 d., 15:00 val. Šokio spektakliams vaizdo projekcijas sukūrė Eglė Gudonytė.

Po šokio spektaklių vyks diskusija tema „Šokis socialinei integracijai ir atskirties mažinimui“. Diskusijoje dalyvaus meno, mokslo, socialinių paslaugų, politikos sričių atstovai.

Įėjimas laisvas. Daugiau apie projektą „Šokio laboratorija“ www.menasgerovei.lt.

Projektą įgyvendina – VšĮ Socialiniai meno projektai.

Projektą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba.

Partneriai: Lietuvos sporto universitetas, Britų taryba, Kauno Kartų namai, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras, bernardinai.lt, Lietuvos šokio informacijos centras.

Fotografija – šokio miniatiūros „Pavasaris“ pristatymas Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje, 2014 m. balandžio 22 d. Jolitos Kimsaitės fotografija.

 

Kaunas , , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra