Kviečiame į „Medininkų pilies žaidynes“

Autorius: Data: 2017-09-22, 11:45 Spausdinti

Kviečiame į „Medininkų pilies žaidynes“

Š. m. rugsėjo 30–spalio 1 d. antrą kartą Medininkų pilyje vyks gyvosios istorijos renginys „Medininkų pilies žaidynės“. Šių metų šventė vyks ypatinga proga – atstatytai Medininkų piliai sukanka penkeri metai. Į gyvenimui prikeltą seniausią Lietuvoje mūrinę tvirtovę sugužės arti šimto dalyvių – karybos rekonstruktorių, amatininkų, muzikų ir šokėjų. Dalyviai atvyks ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Estijos, Latvijos, Baltarusijos bei Rusijos. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus.

„Medininkų pilies atstatymas – reikšmingas Lietuvos būties įvykis. Didingos praeities šešėlyje pasinėrę į viduramžišką šventės šėlsmą, lenkiame galvas toms asmenybėms, kurių dėka pilis 2012 metais prisikėlė naujam gyvenimui, – sako Medininkų pilies skyriaus vedėjas Gintautas Terleckas. – Tikimės, kad šventės dalyvių ir lankytojų atkuriami gyvosios istorijos fragmentai prisidės prie tautos atminties gaivinimo.“

Renginyje vyks riterių, lankininkų ir lietuviškų tradicinių imtynių (ristynių) turnyrai, raitelių meistriškumo demonstravimas, iečių ir kirvių svaidymo varžybos. Visi norintieji galės dalyvauti „Kario išbandymo“ estafetėje, strėliasvydžio varžybose ir specialiame turnyre žiūrovams. Bus daug muzikos, šokių, žaidimų, veiks amatininkų kiemelis, kuriame bus galima ne tik patikusį dirbinį įsigyti, bet ir patiems savo jėgas išmėginti ir nusižiūrėto amato pramokti.

Jeigu žaidimai, amatai ar šokiai nesudomins – galėsite aplankyti karių, budelio ar žirgininko kiemą. Pagal gyvosios istorijos renginių tradiciją, šeštadienio pavakary vyks pilies šturmo inscenizacija.

Renginio svečiams bus atvira ir nuolatinė muziejaus ekspozicija. Medininkų pilis atstatyta Lietuvos valstybės, Pasaulio lietuvių ir Europos Sąjungos lėšomis.

Maloniai kviečiame aplankyti Medininkų pilį rugsėjo 30–spalio 1 dienomis.

Daugiau informacijos: www.medininkaipilis.lt ir renginio Facebook paskyroje.

Brigita Balčytienė,

Trakų istorijos muziejaus Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja,

Naujienos Trakai Trakų istorijos muziejusSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra