Kviečiame į edukacinę programą „Lietuva NATO gretose. Afganistanas“

Autorius: Data: 2014-04-14 , 16:07 Spausdinti

Vytauto Didžiojo karo muziejaus Edukacinių programų ir ekskursijų vedimo, parodų pristatymo vertinimo komisija patvirtino naują  edukacinę programą, skirtą  1–12 klasių mokiniams „Lietuva NATO gretose. Afganistanas“. Programą parengė Edukacijos ir informacijos skyriaus Edukacijos poskyrio vyriausioji muziejininkė Lina Kasparaitė-Balaišė.
Taika – šiuolaikinio pasaulio vertybė, kurią stengiasi užtikrinti NATO. Lietuva į šią organizaciją buvo priimta 2004 m. kovo 29 d. ir jau dešimt metų kartu su kitomis narėmis saugo tarptautinę taiką. NATO narės gina Lietuvos oro erdvę, o Lietuva savo indėlį įneša dalyvaudama taikos palaikymo misijose. Didžiausias Lietuvos indėlis NATO operacijose – vadovavimas Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupei (PAG). Tai buvo didžiausia ir pirma savarankiška Lietuvos misija, kuri truko aštuonerius metus.
Edukacinės programos metu peržiūrimas unikalios režisūros filmą apie pirmosios Lietuvos vadovaujamos PAG karių gyvenimą ir buitį, atliekamos praktinės užduotys ir diskutuojama apie Lietuvos karių tarnybos ypatumus toli nuo tėvynės, galiausiai vaikai užsidės šalmą, apsivilks neperšaunamą liemenę, palies kario ginklą.

Artūro Užgalio nuotr.: Lietuvos vadovaujamos Goro provincijos atkūrimo grupės Afganistane kario ginkluotė ir ekipuotė.

http://kariuomene.kam.lt/lt/kariuomenes_atributika/karo_istorija/vytauto_didziojo_karo_muziejus/edukacines_programos_3950.html
http://www.muziejai.lt/Tarnybos/Reng_infon.asp?txtKodas=11347&txtVieta=0&txtPobud=0

Vytauto Didžiojo karo muziejus , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra