Kviečiame į A.J.Greimo100-mečio minėjimo renginius

Autorius: Data: 2017-03-06 , 10:39 Spausdinti

Kviečiame į A.J.Greimo100-mečio minėjimo renginius


www.voruta.lt

Šiemet minime 100-ąsias Algirdo Juliaus Greimo (pasaulinio garso mąstytojo, mitologo, semiotiko, kalbininko, kultūros ir literatūros kritiko, eseisto)gimimo metines – sukaktį, įtrauktą į UNESCO minimų datų sąrašą. 2017-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė A.J. Greimo metais.

Maloniai kviečiame Jus į šiai progai skirtus renginius kovo 8 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje ir Vilniaus Rotušėje.

Kovo 8 d. (trečiadienį) 16 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono 11, Vilnius) įvyks Lietuvos centrinio valstybės archyvo parodos atidarymas, knygos „A. J. Greimas: asmuo ir idėjos“ sutiktuvės ir diskusija „Nežinomas Greimas archyvuose“.  Ar viską žinome apie šį žmogų ir jo darbus? Kodėl tik dabar, įvertinus jo nuopelnus mokslui, teorinei intelektualinei minčiai, jo iki gyvenimo galo išlaikytą rūpestį Lietuvos reikalams, pradedame ieškoti apie jį liudijimų (rankraščių, laiškų, dokumentų, nuotraukų ir t.t.)? Kokį dar nežinomą Greimą mums atveria archyvai, asmeninės kolekcijos, neskaityti raštai? Ką jie reiškia ne tik mūsų bandymams atkurti asmens paveikslą, bet ir vis labiau atsiveriančiam mūsų kultūros, literatūros laukui? Diskusijoje dalyvaus: dr. Arūnas Gelūnas, Simona Grikštaitė, dr. Jurgita Katkuvienė, dr. Jūratė Levina, prof. Kęstutis Nastopka ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo direktorius Dalius Žižys, kuris pristatys parodoje eksponuojamus Algirdo Juliaus Greimo mokslo, studijų Vytauto Didžiojo universitete bei pedagoginės veiklos Lietuvoje rašytinius dokumentus. Dokumentai liudija apie A. J. Greimo prancūziškąjį gyvenimo laikotarpį: studijos Grenoblio universitete, laiškai iš Aleksandrijos, A. J. Greimo ir jo žmonos Onos Bagdonaitės-Greimienės nuotraukos Prancūzijoje. Lietuvos centriniame valstybės archyve taip pat yra saugomos režisieriaus Sauliaus Beržinio ir operatoriaus Algimanto Mikutėno kino apybraižos apie Algirdą Julių Greimą (1990 m., Paryžius). Kadrus iš minėtųjų apybraižų taip pat išvysite parodoje. Paroda veiks kovo 8-20 d.

Kovo 8 d. (trečiadienį) 18 val. Vilniaus rotušėje iškilmingo minėjimo metu apie A. J. Greimo gyvenimą, veiklą, nuopelnus mokslui ir Lietuvai kalbės: Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas, Nacionalinės premijos laureatas prof. Kęstutis Nastopka, literatūrologas ir leidėjas dr. Saulius Žukas. Skambės Vilniaus savivaldybės choro „Jauna muzika“ (vad. Vaclovas Augustinas) atliekami kūriniai prancūzų ir lietuvių kalbomis.

Pasinaudodami šia proga, maloniai prašome persiųsti šį kvietimą suinteresuotiems asmenims ir institucijoms.

Lauksime Jūsų!

A. J. Greimo semiotikos centras (Vilniaus universitetas)

Vilniaus miesto savivaldybė

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija

Lietuvos centrinis valstybės archyvas

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas

Šv. Jono g. 11, 01123, Vilnius

Tel. (5) 210 73 40,

Faks. (5) 210 73 43

El. p. milda@unesco.lt

www.unesco.lt

www.facebook.com/UNESCO.LT

Renginiai , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra