Kviečia žirgų lenktynės – „Sartai 2013“

Autorius: Data: 2013-01-29 , 10:46 Spausdinti

Žirgų lenktynės prie legendomis apipinto Sartų ežero, o anksčiau – ir ant jo ledo, vienos iš seniausių masinių renginių šalyje. Pirmosios lenktynės vyko daugiau nei prieš du šimtmečius. Nuo to laiko žirgų lenktynių Dusetose istorija kasmet pasipildo naujais, turiningais faktais, kuriuose garbingiausia vieta tenka ne tik čempionams bei rekordininkams, bet ir liaudiškų tradicijų bei nacionalinio paveldo puoselėtojams.

Lietuvis ir žirgas – nuo seno dvi neatskiriamos sąvokos, leidžiančios geriau pajusti tą nenusakomą trauką, jau kelintą šimtmetį žirgų mylėtojus iš visos Lietuvos vasario pradžioje suburiančią Dusetose“ – sakė renginio organizacinio komiteto pirmininkas, Žemės ūkio ministras, profesorius Vigilijus Jukna.

Nuo 1933 m. lenktynes remia Žemės ūkio ministerija. Nuo 1955 m. žirgų lenktynės tapo respublikinės. Kasmet dėl pagrindinio lenktynių trofėjaus – „Didžiojo žiemos prizo“, kurį tradiciškai steigia Lietuvos žemės ūkio ministerija, varžosi eikliausiųjų ristūnų važnyčiotojai.

Aukščiausio lygio žirgų lenktynės Dusetose – puiki, daug nepakartojamų emocijų dešimtims tūkstančių žiūrovų teikianti atrakcija, o arklininkystės specialistams – kartu ir savotiškas tyrimų poligonas, rodantis kuria kryptimi vystyti šią gyvulininkystės šaką, išvedant greitus, ištvermingus ir nekaprizingus, lengvai treniruojamus žirgus“, – teigia ministras V. Jukna.

Artėjančiai žiemos žirginio sporto šventei įtemptai rengiasi ir būsimųjų lenktynių šeimininkai dusetiškiai, garsėjantys svetingumu svečiams ir sportinių varžytuvių dalyviams.

2013 m. vasario 2 d., šeštadienį, Žirgų lenktynes Dusetose lydės kermošiai, mugės bei kitos spalvingos ir įvairios atrakcijos.

Kova hipodromo ledo takeliuose šiemet virs dėl devynių pagrindinių prizų, iš kurių du bus tarptautiniai, o septyni – nacionaliniai.

Lenktynių organizatoriai po atrankos varžybų zonose dėl pagrindinio, Lietuvos žemės ūkio ministerijos įsteigto „Didžiojo žiemos prizo“ leis varžytis dvylikos eikliausiųjų ristūnų važnyčiotojams. Dėl kitų prizų sportininkai į ledo takelius išvadelios po dešimt rįstūnų.

Šiais metais Dusetose varžysis ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Rusijos ir kitų šalių eikliausiųjų žirgų važnyčiotojai. Turėtų atvykti beveik šimtas dalyvių – mano organizatoriai.

Susitikime Sartų regioniniame parke – žirgų lenktynėse.

www.vstt.lt

Sartų RPD archyvo nuotr.

Parkai , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra