Kviečia tradicinis literatūrinis ruduo „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Gerokai per pusšimtį persirito tradicinio literatūrinės kūrybos rudeniui – konkursui „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“ pristatytų šilutiškių  knygų, rankraščių, periodikos ir publikacijų skaičius. Iš Šilutės krašto kilusių, ar kitaip su juo susijusių šilutiškių kūryba jau skaito ir vertina lituanistai, žiniasklaidos žmonės, istorikai ir renginio idėjos autoriai – bibliotekininkai, vadovaujami komisijos pirmininkės doc. dr. Romualdos Dobranskienės.

Vasaros atostogų dienomis bibliotekininkams naujų savo mokslinių straipsnių rinkinį pristatė Karaliaučiuje gyvenantis buvęs Šilutės pirmosios gimnazijos auklėtinis, mokslininkas okeonologas Emilis Emiljanovas. Vilniškis rašytojas, buvęs Šilutės darbo jaunimo vidurinės mokyklos abiturientas Eugenijus Ignatavičius bibliotekai atsiuntė ką tik spaudoje pasirodžiusio Simono Stanevičiaus bendrijos išleisto  metraščio „Aitvarai“ 15 numerį (K., 2009), kuriame išspausdinta rašytojo autobiografija. Knygoje, parengtoje dialogo su E. Ignatavičiumi kalba , jos sudarytojas Juozas Girdzijauskas atskleidžia ir Šilutėje gyventą rašytojo gyvenimo tarpsnį.

Literatūrinio rudens, kurį finansuoja  Šilutės rajono savivaldybė ir Lietuvos Kultūros rėmimo fondas,  pradžia yra rugsėjo 7 d. (pirmadienis) 15 val. , kai viešosios bibliotekos palėpėlėje atidaroma paroda „Iš šilutiškių kūrybos skrynios…“ .Tai iš Šilutės krašto kilusių ar kitaip su juo susijusių knygininkų 2007-2009 metais išleisti ir vertinimui pristatyti leidiniai.

Rugsėjo 19 d. (šeštadienį) 16 val. į literatūrinio rudens programą integruosis Lenkijos lietuviai: viešosios bibliotekos pastogėlėje bus atidaryta Punsko (Lenkija) krašto poeto ir fotografo Sigito Birgelio paroda „Punsko parapijai 410“, bibliotekos Vasaros kiemelyje vyks poezijos vakaras, dalyvaujant S. Birgeliui ir Punsko lietuvių kultūros namų folkloro kolektyvui „Puniukai“ (vadovė Asta Pečiulienė).

Iki spalio 9-10 d., kol, iš visos Lietuvos sugūžės į biblioteką knygininkai ir prasidės baigiamieji literatūrinio rudens renginiai, vyks autorius pristatantieji literatūros vakarai, bus rengiamos parodos ir kiti renginiai. Todėl, sekime bibliotekos reklamą…

Tradicinis literatūrinės kūrybos ruduo netruks paskelbti apie savo pradžią. Tačiau knygų autoriams, poezijos, prozos ar publicistikos turėtojams, kurie  iki šiol nesuskubo  pristatyti vertinimui savo 2007-2009 metų išleistos rinktinės, antologijos, periodikos publikacijos, poezijos ar prozos leidinio , tai  galima dar padaryti.

Lauksime Jūsų F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje iki rugsėjo 10 d. Tel. pasiteiravimui 78212, 78216.

www.siluteszinios.lt

Nuotraukoje: Iš bibliotekos Knygos muziejaus fondų: literatūrinio rudens akimirkos (2007 m.)

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra