Kviečia atstatyti Smiltynės sveikatingumo taką

Autorius: Data: 2013-04-15 , 21:17 Spausdinti

 

PLANAI. Ketinama ne tik atstatyti senuosius įrenginius, bet maršrutą papildyti ir naujais, modernesniais.

Eglė PIEKIENĖ  ve.lt 

Klubo „Mes galim“ nariai, pernai vasaros pabaigoje pradėję projektą, kuriuo siekiama atgaivinti Smiltynės sveikatingumo taką, jau artėja pabaigos link. Iki pat savaitės galo iniciatyvūs klaipėdiečiai kviečiami prisidėti prie sveikatingumo tako įrenginių gamybos ir montavimo.

Iniciatyvus jaunimas projektą pradėjo skatindamas  klaipėdiečius dalintis nuotraukomis, kuriose užfiksuota, kaip Smiltynės sveikatingumo takas atrodė prieš daugelį metų. Smiltynės sveikatingumo takas buvo įrengtas 1989 metais. Šio tako atsiradimo tikslas buvo pritraukti didesnį žmonių srautą aktyviai ir sveikai leisti laiką. Takas buvo unikalus tuo, kad viskas buvo natūralu – padaryta iš medžio. Įrenginiais žmonės naudojosi nemokamai.

Medinių įrenginių jau seniai neliko – kai kurie supuvo, likusius išdraskė žmonės. Klubas „Mes galim“, remdamasis klaipėdiečių pasidalintomis nuotraukomis ir informacija, jau parengė naujų sporto ir laisvalaikio įrenginių brėžinius, jiems statyti jau gauti leidimai.

Pagrindinis klubo tikslas buvo atstatyti Smiltynės sveikatingumo taką neišleidžiant nė lito.

„Kol kas atrodo, kad mums tai padaryti pavyko. Susiradome daug partnerių, visi geranoriškai sutiko prisidėti. Kai teiravomės savivaldybėje, sužinojome, jog sveikatingumo takas netvarkomas, nes tam paprasčiausiai nėra lėšų. Mes įrodėme, kad tai galima padaryti ir be jų“, – pasakojo projekto koordinatorė Ugnė Rakauskaitė.

Paskutinis projekto etapas – įrenginių pagaminimas ir įrengimas. Šis darbas taip pat reikalauja pagalbininkų. Takas šiuokart turės ne dvi, kaip anksčiau, o tris atšakas. Ketinama ne tik atstatyti senuosius įrenginius, bet maršrutą papildyti ir naujais, modernesniais.

„Kviečiame klaipėdiečius, norinčius prisidėti prie sveikatingumo tako atstatymo, kreiptis į mus. Labiausiai reikia vyriškų rankų, kadangi reikės dirbti su mediena. Darbai bus elementarūs, kaip juos reikia atlikti, parodys du girininkai, vienas kurių – Algimantas Laurinaitis – prieš daugelį metų senuosius įrenginius gamino savo rankomis. Norinčiuosius prisidėti į Smiltynę keltu perkelsime nemokamai“, – sakė U. Rakauskaitė.

Dėmesio!

Norintieji prisidėti prie Smiltynės sveikatingumo tako atstatymo kviečiami registruotis tel. 8 645 60005 arba el. paštu ugne@mesgalim.info.

© Redakcijos archyvo nuotr.

Klaipėda , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra