Kūrybiškai siautėjantis D. Čepukas pristatė naujausią savo knygą

Autorius: Data: 2013-05-03 , 09:30 Spausdinti

Virginija PUPEIKYTĖ, Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene

Nors Nacionalinė bibliotekų savaitė šiemet buvo skirta vaikams ir jaunimui, Zarasų viešojoje bibliotekoje nepamiršti liko ir vyresnio amžiaus skaitytojai. Į pamąstymų apie kūrybą vakarą pakvietė ir naują knygą pristatė dusetų krašto garbės pilietis, rašytojas, žurnalistas, laikraščio „Utenis“ ilgametis redaktorius Donatas Čepukas.

Apie neseniai garbingą jubiliejų minėjusį kūrėją Dusetų K. Būgos gimnazijos bendruomenė sukūrė trumputį filmuką, kuriame apžvelgiamas jo gyvenimo ir kūrybos kelias. Šiuo filmuku pradėtas vakaras ir Zarasuose. O vėliau knygos „Vaivorykštės pasirodymas“ pristatymas tęsėsi originalia, kiek netradicine forma, kai mokytoja Gitana Kavaliauskaitė-Vasalauskienė pasirodė žurnalistės amplua ir iš D. Čepuko ėmė viešą (ne)režisuotą interviu. „Rašytojau, kas Jums yra kūryba?“, – klausė vakaro vedėja. Kūrėjas, nuoširdžiai dalindamasis prisiminimais ir mintimis prisipažino, kad geriausiai jaučiasi rašydamas: „Geriausia mano vidinė būsena – kai rašau“.

„Vaivorykštės apsilankymą“ sudaro dvylika geriausių rašytojo novelių ir mažasis romanas. D. Čepukas pasakojo, kad rengdamas šį rinkinį noveles daug redagavo, trumpino tekstus, palikdamas tik tai, kas tikrai būtina. Vakaro metu daug diskutuota ir apie patį novelės žanrą, novelės ir romano skirtumus. G. Kavaliauskaitė-Vasalauskienė provokavo kūrėją klausdama, kodėl pagrindinės jo tekstų herojės yra moterys ir ar egzistuoja jų realūs prototipai.

Nors ir netiesiogiai, bet įtaigiai prieš kurį laiką apie D. Čepuko kūrybą mintimis pasidalijo literatūrologė Jūratė Sprindytė, džiaugdamasi autoriaus darbais ir nelėkštu stiliumi. Itin produktyvų kūrėją ji pavadino tikrų tikriausiu nutrūktgalviu, kuris aktyviai ir labai kūrybiškai siautėja (autorius iki šiol išleido 16 knygų). Pats D. Čepukas, tik patvirtindamas šias mintis, vakaro metu perskaitė ir nemažą ištrauką iš baigiamos knygos, kuri turėtų pasirodyti jau šiemet.

Kadangi „Vaivorykštės pristatymas“ vyko su šiokiu tokiu autoriaus jubiliejaus prieskoniu, vakaro metu fleita grojo Zarasų Meno mokyklos moksleivės Liucija Jakubonytė ir Eglė Zaleckytė (mokytoja Jūratė Tumėnienė), pasveikinti kūrėjo atvyko kolegos iš „Zarasų krašto“ redakcijos. Žinoma, kad gražią puokštę ir padėkos raštą už produktyvų kūrybišką bendradarbiavimą įteikė bibliotekos direktorė Danutė Karlienė. Dėkodamas už sveikinimus D. Čepukas įteikė ir po savąją knygą padovanojo geriausiems, daugiausiai skaitantiems Zarasų viešosios bibliotekos skaitytojams.

Po šilto naujų minčių ir idėjų lietaus kasdienybės danguje belieka tik sulaukti vaivorykštės pasirodymo…

Autorės nuotr.

Zarasų viešoji biblioteka , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra