Kūrybingas ir pilietiškas žmogus – mąstančios valstybės pagrindas

Autorius: Data: 2013-04-25 , 13:35 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2013 m. balandžio 25 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo atminimo lentos, skirtos Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narei, nepriklausomos Lietuvos nacionalinės švietimo sistemos kūrėjai, Tautinės mokyklos idėjos autorei Meilei Lukšienei, atidengimo ceremonijoje. Atminimo lenta atidengta Vilniuje, Žvėryne, A.Mickevičiaus g. 19, kur ilgą laiką gyveno M. Lukšienė.

Prezidentė pabrėžė, kad Meilė Lukšienė buvo drąsi, išmintinga, bekompromisė lituanistė ir politikė, tapusi Lietuvos švietimo kaitos vedle bei už savo idėjas sulaukusi tarptautinio pripažinimo.

Mokslininkės suformuluotas ugdymo idealas – pilietiškas, savarankiškai mąstantis ir kūrybingas žmogus, suvokiantis savo šalies istoriją, gimtosios kalbos svarbą, gerbiantis esantį šalia. Kviečiu nepamiršti šių idealų, nes toks žmogus – tikras žmogiškumo, kultūros ir valstybės kūrėjas. Apie tokią valstybę – mąstančią, kuriančią ir laisvą – Meilė Lukšienė svajojo visada“, – sakė šalies vadovė.

Meilė Lukšienė buvo viena iš pagrindinių pirmosios nepriklausomos Lietuvos švietimo koncepcijos kūrėjų, pirmoji Lietuvoje moksliškai pagrindė demokratinio ugdymo metodologiją. 2004 m. ji apdovanota UNESCO medaliu už itin svarbų vaidmenį vystant modernią švietimo sistemą bei ugdant demokratišką lietuvių bendruomenę.

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentės kalba atidengiant atminimo lentą Meilei Lukšienei:

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_kalba_atidengiant_atminimo_lenta_meilei_luksienei.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra