Kūrybinės improvizacijos vasaros palydose

Autorius: Data: 2018-08-31 , 10:51 Spausdinti

Kūrybinės improvizacijos vasaros palydose

Renginio akimirkos. Autorės nuotraukos

Zina ČERNOVIENĖ, projekto „Kūrybinių improvizacijų ciklas „Knygos kelias II“ Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ vadovė, www.voruta.lt

Paskutinįjį vasaros šeštadienį imbradiškius švenčiančius vasaros palydas į kūrybines improvizacijas pakvietė „Knygos kelias II“. Nuostabaus parko pavėsinėje šalia baltomis vandens lelijomis pražydusio tvenkinio vyko kūrybinės dirbtuvės „EBRU – tapyba ant vandens“.

Edukatorė Rita dalyviams atskleidė šios tapybos kilmę, supažindino su priemonėmis, medžiagomis, savybėmis.

Iš Senosios Kinijos kilusi tapyba išplito po pasaulį, Turkijoje buvo taip išplėtota, kad tapo tradiciniu turkų menu saugomu UNESKO kultūros paveldo. Įvairiose šalyse vadinama skirtingai, nuo Ebre reiškiančiu „pelėsinis veidas“ iki Abru – „vandens veidas“. Dar vadinama marmuravimu. Piešiama teptukais pagamintais iš arklių ašutų ir rožių kotelių.

Naudojamos metalinės lazdelės, šukos. Dažai gaminami iš natūralių medžiagų: pajūrio smėlio, medžio anglies, žemės. Piešti gali visi, tam nereikia pasiruošimo ar ypatingų gebėjimų.

Vaikai, jaunimas ir suaugusieji stebėdami Ritos darbą matė kaip ant vandens paviršiaus taškant dažus teptuku, dėliojant lazdelėmis ir šukuojant skleidžiasi žiedai, sužiba žvaigždės, plasnoja drugeliai. Nekantravo patys tai išbandyti.

Vienų piešėjų vonelėse vandens paviršius sumargavo išsiskleidusiais žiedais, kitų – pasipuošė įvairaus dydžio širdelėmis, šypsenėlėmis, plunksnomis, bangelėmis, įvairiaspalviais skrituliais.

Apžiūrėdami ant virvutės plazdančius kūrinius jų autoriai jautėsi laimingi – sužinojo apie naują tapymo būdą ir jį išbandė.

Renginys „Knygos kelias II Imbrade“ projekto „Kūrybinių improvizacijų ciklas „Knygos kelias II“ Zarasų viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ dalis.

 

Zarasų viešoji biblioteka , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra