Kuriantiems verslą: „Kooperatinės veiklos galimybės pasaulyje klesti, o Lietuvoje jos dar neišnaudojamos“

Autorius: Data: 2012-10-18 , 15:58 Spausdinti

Pasaulinė praktika rodo, kad kooperatyvinė veikla gali būti kur kas pelningesnė nei tradicinė, šia prasme Lietuva – dar neišnaudotų galimybių kraštas. Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas Fortunatas Dirginčius ekspertinėmis įžvalgomis trečiadienį, 2012 m. spalio 17 d., dalijosi Kauno kredito unijos konferencijoje „Finansinė verslo pusė. Praktiniai patarimai Jūsų verslo sėkmei“. Renginys vyko laikinojoje sostinėje.

„Kredito unijos yra puikus kooperacijos pavyzdys Lietuvoje. Alternatyvi kooperacija galėtų vystytis ne vien tik finansų, prekybos ir žemės ūkio srityse, kaip šiuo metu vyrauja mūsų šalyje. Būtų gerai nustoti veikti šabloniškai ir imtis principo „out of the box“ (angl. k. reikšmė „išlysti iš rėmų“).

Juolab, kad pasiteisinusių pavyzdžių pasaulyje yra labai daug – per daugiau nei 150 metų kooperatyvai tapo svaria alternatyva, kurią pasirinko daugiau nei 1 milijardas šios planetos žmonių“, – teigė Lietuvos centrinės kredito unijos valdybos pirmininkas F. Dirginčius.

Pasak jo, pasaulyje kooperatyvų veikla yra plačiai išsivysčiusi ne tik kredito unijų ar kitų finansinių įstaigų srityje, bet ir technologijų, elektros skirstymo tinklų, sveikatos apsaugos, švietimo, žemės ūkio, kasybos ar net laidotuvių verslų srityse.

„Ar žinojote, kad Ispanijos karališkasis Madrido „Real“ klubas yra kooperatyvas? Tai vienas iš turtingiausių futbolo klubų, kuris generuoja per 479 milijonus eurų pajamų, o jo vertė šiai dienai siekia 1,8 milijardo eurų“, – populiarius kooperatinių įstaigų pavyzdžius vardijo F. Dirginčius.

Anot Kauno kredito unijos vadovės Ernestos Ramoškaitės, kooperatyvų įvairovės stoką Lietuvoje gali įtakoti kooperatyvų naudos žinių stoka. „Kredito unijos, kaip kooperatyvinėms organizacijoms, svarbu ne tik suteikti naudingas finansines paslaugas pradedantiesiems verslininkams ar privatiems asmenims, bet ir juos konsultuoti. O klausimų sulaukiame tikrai įvairiausių, nuo „kaip įsteigti ir užregistruoti įmonę“ iki „kaip investuoti į įmonės plėtrą“. Esame atviri visiems, tuo ir skiriamės nuo kitų finansinių įstaigų“, – pasakojo E. Ramoškaitė.

Pasaulinė patirtis ir tendencijos rodo, kad žmonės bei smulkus ir vidutinis verslas renkasi paslaugų teikėjus ne vien tik pagal kainą, tačiau ir pagal vertybes, kuriomis vadovaujasi finansinių ar kitų paslaugų teikėjas, gamintojas ar prekeivis.

Remiantis Tarptautiniu kooperatyvo aljanso (angl. k. „International Cooperatives Alliance“) duomenimis, kooperatyvai visame pasaulyje yra sukūrę daugiau kaip 100 milijonų darbo vietų – tai 20 proc. daugiau nei multinacionalinės kompanijos, o 300 didžiausių pasaulio kooperatyvų apyvarta (pardavimai) siekia 1,6 trilijonus JAV dolerių. Taip, kooperatyvų narių visame pasaulyje yra priskaičiuojama tiek, kiek žmonių gyvena visoje Europoje ir Rusijoje.

Asmuo kontaktams: Simona Juočepytė, Lietuvos centrinė kredito unijos Komunikacijos specialistė, tel. (8-37) 20 05 84, mob. tel. 8 68 26 01 99, el. p. s.juocepyte@lku.lt, www.lku.lt

Lietuva , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra