Kuo VPS serveris yra pranašesnis už DS?

Autorius: Data: 2019-10-18 , 06:53 Spausdinti

Kuo VPS serveris yra pranašesnis už DS?

PR

Kiekvieną dieną galime išgirsti apie virtualių privačių serverių (VPS) augančias galimybes: atsižvelgiant į vartotojų poreikius, didinami serverių pajėgumai bei plečiama jų talpa. Vartotojai didžiausiu privalumu laiko, hostingo paslaugas teikiančių įmonių sudaromas lanksčias sąlygas.

Lanksčios sąlygos gerai tuomet, kada reikia iš vieno hostingo plano pereiti į kitą. Pavyzdžiui, pačioje starto pradžioje, jauni verslai itin dažnai renkasi Shared hostingą (bendrąjį hostingą), kadangi jis ne tik pigus, bet puikiai tinka mažai internetinei svetainei. Tačiau praėjus tam tikram laikotarpiui, dažnai, pastebima, kad šio plano siūlomų resursų jau nebeužtenka, tad norima pereiti prie VPS hostingo.

Virtualūs privatūs serveriai (VPS)

Neretai atsitinka taip, kad naujokams internetinių svetainių talpinimo srityje, suprasti ir perkąsti VPS galimybes gali pasirodyti pernelyg sudėtinga. Ne vienam vartotojui, Dedikuotą serverį (DS) valdyti yra kur kas lengviau. Taip atsitinka todėl, kad dedikuotas serveris yra labai panašus į standartinį kompiuterį, todėl ir valdymas kur kas paprastesnis nei VPS.

Ne vienam besidominčiam svetainių talpinimo serveryje galimybėmis, iškyla klausimas, kuo VPS skiriasi nuo DS ir kurį bei kada rintis. Vienas svarbiausių aspektų, kuriais turėtumėte vadovautis yra Jūsų poreikiai, tad kad suprastumėte, ko jums reikia, pabandysime išskirti pagrindinius skirtumus šių dviejų svetainių talpinimo tipų. Jeigu rinksitės bendro naudojimo serverius, tuomet turėkite omenyje, kad paslaugų tiekėjai Jums nesuteiks jokių įsipareigojimų dėl duodamų aparatinių resursų: procesoriaus, atminties ir t.t. Gali būti taikomi tam tikri apribojimai, pavyzdžiui, naudojantis programine įranga negalėsite įsidiegti įskiepių. Tiesa, visai nereikia dėl to pykti, reikia tiesiog rinktis tą paslaugą, kuri atitiktų Jūsų poreikius. Tam tikri apribojimai yra dažnai taikomi todėl, kad serveriu naudojasi ir kiti asmenys. Jeigu įsidiegsite papildomus įskiepius, serverio sparta gali sulėtėti. Tokia situacija tikrai nepatiktų jums, todėl reikia suprasti paslaugų tiekėjus. Kalbant apie skirtumus tarp VPS ir VDS, verta paminėti ir tai, kad rinkdamiesi dedikuotą serverį galėsite įsidiegti kiek norite programinių įrangų, įskiepių ir t.t., priešingai, nei naudodamiesi VPS.

Dedikuotas serveris

Daugelis vartotojų, mieliau renkasi dedikuotą serverį, kadangi jie rinkoje laikomi galingiausiai ir pranašesniais už kitus serverius. Tačiau, gali atsitikti ir taip, kad kai kuriems vartotojams, našumas, sparta nėra pagrindinis pasirinkimą inicijuojantis faktorius.

Žinoma, privalu paminėti, kad didžioji dalis techninių, programinių galimybių gali būti įgyvendinami tik naudodamiesi Dedikuotu serveriu.

Vienas didžiausių ir labiausiai vartotojų vertinamų Dedikuoto serverio privalumų – tai didelė serverio kontrolė ir pilnas jo valdymas. Kiekvienam profesionalui patinka, kad serveris gali būti valdomas savarankiškai. Tokiu būdu visa programinė įranga ir DS veikla gali būti pritaikoma atsižvelgiat į vienintelio vartotojo poreikius.

Tuo tarpu virtualus privatus serveris neleidžia diegti programinės įrangos ir jame apstu kitų apribojimų. Tiems, kuriems reikia daugiau resursų, t.y. kurių internetinė svetainė itin didelė, verta pasvarstyti apie dedikuotą serverį.

Taigi, pagrindiniai skirtumai yra tokie: dedikuotas serveris priklauso tik vienam vartotojui bei veikia vieno fizinio serverio ribose – visas valdymas pritaikomas atsižvelgiant į vieno vartotojo poreikius. Taip gali būti pasiekiamas maksimalus svetainės našumas ir maksimalūs rezultatai. Virtualus dedikuotas serveris veikia kelių fizinių serverių ribose ir skirstomas keliems vartotojams.

Reklama/SkelbimaiKomentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra