Kun. J. Zdebskio mirties 25 metinių minėjimas

Autorius: Data: 2011-02-09, 14:06 Spausdinti

2011 m. vasario 5 d., šeštadienį, Rudaminoje ir Lazdijuose buvo paminėtos kunigo Juozo Zdebskio žūties metinės. Jau 25 metai, kai autoavarijoje žuvo kunigas, pasak Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus SJ, išsiskyręs iš kitų, „nepaprastai gilia malda ir giliu dvasiniu gyvenimu“.

Pilnoje tikinčiųjų Rudaminos Švenčiausios Trejybės parapijos bažnyčioje šv. Mišių auką aukojo septyni vyskupai ir dvidešimt kunigų. Giedojo Marijampolės šv. arkangelo Mykolo parapijos choras. Homiliją pasakė kun. Robertas Grigas, kurio dvasiniam brendimui didelę įtaką turėjo kun. J. Zdebskis. Šv. Mišių aukai vadovavo arkivysk. S. Tamkevičius SJ, vėliau skaitęs pranešimą Lazdijų kultūros centro salėje vykusioje konferencijoje, dalindamasis prisiminimais, apie kun. J. Zdebskį su susirinkusiais, tarp kurių buvo ne vienas Lietuvos vyskupas, kunigai, seserys vienuolės ir didelis būrys tikinčiųjų. Pranešime ypač buvo akcentuojamas žuvusiojo pamaldumas, jo nuolankumas, paklusnumas Dievo valiai.

Apie sudėtingus Bažnyčios ir valstybės santykius kun. J. Zdebskio gyvenimo metu kalbėjo profesorius kan. Kęstutis Žemaitis. Mintimis apie misijų keliones ir kunigui itin svarbų ryšį su Švenčiausiąja Mergele Marija pasidalino ses. Birutė Žemaitytė, o Elena Gvazdaitienė priminė, kokią įtaką kunigas savo darbais ir elgesiu darė jaunimui, jų vertybių formavimuisi. Pasak E. Gvazdaitienės kunigas „niekada blogai nekalbėjo apie jokį žmogų, net ir apie tuos, kurie jį persekiojo. Visada tik su gailesčiu, užuojauta. Jo gyvenimas buvo paženklintas kančia, tačiau mes, jaunimas, niekada to nejusdavome. Visada būdavo geros nuotaikos“.

Gintarė Samoškaitė / vilkaviskis.lcn.lt

www.radiovaticana.org/lt

Nuotraukoje: Kun. J. Zdebskis

Katalikų kunigai , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra