Kun. V. Aliuliui įteikta Kalbos premija

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2009 m. gruodžio 10 d. Lietuvos Filharmonijoje iškilmingo renginio metu buvo įteikta metinė Kalbos premija, kuri šiais metais paskirta kunigui Vaclovui Aliuliui MIC.
 
Kalbos premijos laureatas buvo paskelbtas gegužės 7–ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Vilniuje, Lietuvių literatūros ir tautosakos institute penktą kartą vykusiuose spaudos pusryčiuose.
 
Premija kun. V. Aliuliui paskirta už aktyvią labdaringą visuomeninę veiklą atgimimo priešaušriu ir jo laikotarpiu, katalikiškos periodikos organizavimą, kūrybingą, moksliškai grįstą publicistiką, liturginės lietuvių kalbos kūrimą ir diegimą, socialinio ir humanitarinio lietuvių kalbos žodyno brandinimą, jo sintaksės tobulinimą – sakoma motyvacijoje.
 
Kun. V. Aliulis aktyviai prisidėjo prie Lietuvos vyskupijų Liturginės komisijos parengtų ir 1966–1994 m. išleistų liturginių knygų. Tai „Apeigynas“ (du tomai su Priedu), „Liturginis maldynas“, „Romos mišiolas“ (du tomai), „Romos mišiolo skaitiniai“ (šeši tomai). Beje, šios knygos bemaž ištisai kirčiuotos. Jomis buvo kuriama šiuolaikinė liturginė lietuvių kalba, sudaranti reikšmingą literatūrinės kalbos dalį.
 
„Jau yra iškeliavę į amžinybę visi šių leidinių rengimo didieji darbininkai: prelatas Leopoldas Pratkelis, kanauninkas Jonas Mintaučkis, monsinjorai Konstantinas Ambrasas ir Pranciškus Tamulevičius, kunigai Jonas Paliūkas MIC ir Petras Palšis, bibliniais vertimais prisidėję kun. Česlovas Kavaliauskas ir kun. Antanas Liesis MIC – sakė laureatas. – Belikęs esu iš būrio vienas su vėliau prisidėjusiu kanauninku Vytautu Masiu. Tebus šiuo apdovanojimu pagerbti jie visi.“
 
Kalbos premija skiriama labiausiai nusipelniusiems lietuvių kalbos ir informacinės kultūros puoselėtojams, įamžinant įžymios lietuvių visuomenės veikėjos, redaktorės, spaudos laisvės gynėjos Felicijos Bortkevičienės atminimą.
 
Šventinio Kalbos vakaro „Kalba mažoji Lietuva“ pradžia 18 val. Jis skiriamas Kristijono Donelaičio 300–ųjų metinių programai pateikti.
 
Baltijos fotografijos linija
Andrius Ufarto/BFL nuotr.
 
www.bernardinai.lt
 
Nuotraukoje: Kun. V. Aliulis

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra