Kultūros vertybių registrą papildė Kauno dramos

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Į Kultūros vertybių registrą įtrauktas Kauno valstybinis dramos teatras. Architektūrinėmis bei istorinėmis vertingosiomis savybėmis pasižyminčiam statiniui suteiktas vietinis reikšmingumo lygmuo.
 
Kaip praneša Kultūros paveldo departamentas, teatrą reprezentuoja monumentalus ir teatrališkai dekoratyvus fasadas su architektoniškomis žmonių figūrų skulptūromis.
 
Fasadas, priešingai nei būdinga socrealizmo laikotarpio architektūrai, pasižymi struktūriškumu ir lakoniška raiška.
 
Kaip vertingosios savybės bus saugomos Kauno valstybinio dramos teatro kolonos, piliastrai, sienų angos, fasadas, skulptūros.
 
Vidaus dekoro vertingosiomis savybėmis Vertinimo tarybos nariai pripažino žiūrovų salės balkonus, lubas, lubų ir sienų gipso lipdinius, kolonų ir piliastrų kapitelius, centrinį šviestuvą, Petro Kubertavičiaus biustą ir kt.
 
Teatro architektūra susiformavo dviem etapais: 1928 m., kada buvo pastatytas kinoteatras „Metropolitain“ (architektas V. Dubeneckis) ir XX a. šeštame dešimtmetyje, kada kinoteatras buvo rekonstruotas ir išplėstas iki dramos teatro (architektas K. Bučas).
 
Pastatas ypatingas savo visuomenine ir kultūrine istoriškai susiklosčiusia paskirtimi. Atsiradęs teatro įvaizdis glaudžiai susijęs su vyresniosios ir viduriniosios kartos sąmone, dėl ko jis įgauna filantropinę reikšmę.
 
Kauno valstybiniame dramos teatre buvo pastatyti žymių režisierių (Henriko Vancevičiaus, Jono Vaitkaus ir kitų) spektakliai.
 
1957 m. su H. Vancevičiaus režisuota tragedija „Herkus Mantas“, į teatrą atėjo dramaturgas J. Grušas, padaręs didelė įtaką savo meto dramaturgijai. Šiame teatre taip pat gimė legendinis spektaklis – S. Motiejūno režisuota K. Borutos „Baltaragio malūno“ inscenizacija (1966).
 
Kultūros paveldo departamento nuotr.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Kauno valstybinis dramos teatras

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra