Kultūros ministras susitiko su ES kultūros komisare

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 6 d. Briuselyje LR kultūros ministras Arūnas Gelūnas susitiko su Europos Sąjungos Švietimo, Kultūros, Daugiakalbystės ir jaunimo reikalų komisare p. Androulla Vassiliou.
 
Susitikimo metu Kultūros ministras su ES kultūros komisare aptarė aktualius ES kultūros darbotvarkės klausimus, Europos Komisijos prioritetus bei planus skatinant bendradarbiavimą kultūros srityje europiniu lygmeniu. Kultūros ministras Arūnas Gelūnas informavo Komisarę apie Lietuvos kultūros aktualijas, apie planuojamą įgyvendinti kultūros politikos reformą bei apie šalies pasiekimus kūrybinių industrijų srityje.
 
Kultūros komisarė pabrėžė, kad Komisija pastaruoju metu ypatingą dėmesį skiria kultūros ekonomikos ir kūrybinių industrijų klausimams. Iš daugelio neseniai atliktų tyrimų rezultatų matyti, kad kultūros ir kūrybos sektorių įmonės yra itin novatoriškos ir pasižymi dideliu ekonominiu potencialu, o patys sektoriai yra vieni dinamiškiausių Europoje: jie sudaro maždaug 2,6 proc. ES BVP ir turi didelį augimo potencialą. 2010 m. gegužės mėn. Komisija pristatė Žaliąją knygą „Unlocking the potential of cultural and creative industries“ kurioje aptariama, kaip sukurti tokią aplinką, kad būtų išnaudojamas šio sektoriaus potencialas ir prisidedama prie pažangaus, tvaraus ir integracinio augimo.
 
Pabrėžiama reikšmė gerinti įmonių (visų pirma mažųjų) finansavimo galimybes, kad šie sektoriai suklestėtų. Komisija siekia paskatinti diskusijas tokiais klausimais kaip galimybės gauti finansavimą, kūrybiškam verslumui reikalingų įgūdžių plėtojimas, novatoriškos partnerystės su kitais ekonomikos sektoriais. Europos komisija š.m. liepos mėn. baigė šiuo klausimu viešas internetines konsultacijas ir artimiausiu metu pradės rengti išsamią analizę bei svarstys kaip šie aspektai galėtų būti integruoti į ES programas.
 
Taip pat p. A. Vassiliou pasidžiaugė nauja Komsijos iniciatyva sukurti oficialų Europos emblema pažymėtų išskirtinių kultūros paveldo objektų sąrašą. Belgijos pirmininkavimo metu, lapkričio mėn. vyksiančios Ministrų Tarybos metu tikimasi priimti Europos Parlamento ir Tarybos sprendimą dėl Europos Sąjungos veiksmų, susijusių su Europos paveldo ženklu, nuostatų. Europos paveldo ženklu būtų žymimi ES valstybėse narėse esantys europinės reikšmės kultūros paveldo objektai, gamtinės arba miesto vietovės, kultūriniai kraštovaizdžiai ir atmintinos vietos, kultūros vertybės ir su tam tikra vieta susijęs nematerialus paveldas. Projektas būtų vykdomas remiantis reguliaria atrankos procedūra, vykdoma nacionaliniu ir po to Europos lygiu, ekspertams vertinant valstybių narių pateiktas paraiškas.
 
Lietuvos kultūros ministras su Europos Sąjungos kultūros komisare taip pat kalbėjosi apie kino teatrų skaimeninimo problematiką. Europos Komisija ketina parengti atskirą priemonę ES Programos MEDIA rėmuose, kuri suteiktų galimybę finansuoti kino teatrų skaitmenininimą europinėmis lėšomis. Kaip viena pagrindinių sąlygų gauti lėšas būtų įsipareigojimas rodyti ne mažiau kaip 51 proc. Europinio kino produkcijos.
 
A. Gelūnas su Komisare aptarė Lietuvos pasirengimo pirmininkavimui ES 2013 metais klausimus, Europos Komisijos planuojamą darbotvarkę tuo metu bei būsimus prioritetus kultūros srityje.
 
www.muza.lt
 
Nuotraukoje: P. A. Vassiliou ir A. Gelūnas

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra