Kultūros ministras: Gedimino kalno tvarkymo darbai bus pradėti kaip įmanoma greičiau

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Po 2010 m. rugsėjo 13 dienos vykusio pasitarimo Vyriausybėje dėl Gedimino kalno, kultūros ministras Arūnas Gelūnas tvirtino tikįs, kad kalno tvarkymo darbai bus pradėti dar šiemet.
 
Anot ministro, šiais metais kalno tvarkymo darbams ketinama skirti 300-500 tūkst. litų, tačiau, kad jie būtų pradėti, reikia parengti investicinį projektą.
 
„Galbūt ateičiai galima gauti lėšų ir iš Europos Sąjungos, bet skubiausiems darbams esame sutaupę iš kito investicinio projekto ir rengiame dabar kalnui atskirą investicinį projektą, kad iš sutaupytų lėšų galėtume pradėti darbus“, – teigė A. Gelūnas.
 
Kalno tvarkymo darbams 2010-aisiais bei 2011-aisiais metais reikia apie 2,5 mln. litų. Dėl to kalbamasi su kitomis ministerijomis – Ūkio ir Finansų.
 
Per artimiausias kelias savaites, ministro nuomone, sklypas turėtų būti identifikuotas kaip Nacionalinio muziejaus teritorija.
 
Pasak kultūros ministro, šiuo metu labiausiai reikia pašalinti kalno viršuje besikaupiantį lietaus vandenį, kad šis nesisunktų į kalno vidų, tiksliai nustatyti, kokį pavojų kelia kalne esančios ertmės, bei tas ertmes pašalinti.
 
Vaiva Gogelienė,
Kultūros ministro atstovė spaudai,
tel.: +370 5219 34 05, mob.tel.: +370 6099 7305
 
www.muza.lt
 
Nuotraukoje: Gedimino pilis Vilniuje

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra