Kultūros ministras „palaimino“ bažnyčios šalia Kryžių kalno statybą

Autorius: Data: 2011-07-15 , 09:30 Spausdinti

Prie kultūros paminklo – Kryžių kalno – bus statoma nedidelė, Jono Pauliaus II vardu pavadinta bažnyčia.

Tikinčiųjų lėšomis statoma bažnyčia bus neparapinė – joje nebus atliekamos sutuoktuvių, krikštynų ar šarvojimo apeigos. Ji bus skirta atlaidų ir piligrimų pamaldoms.

Kultūros ministerijoje vykusiame tarpinstituciniame pasitarime pritarta UAB „Vakarinis fasadas“ parengtam bažnyčiai šalia Kryžių kalno planuojamos teritorijos detaliajam planui. Pasitarimui vadovavo kultūros ministras Arūnas Gelūnas, dalyvavo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, Ministro Pirmininko tarnybos, Kultūros ir Ūkio ministerijų, Šiaulių vyskupijos, Šiaulių rajono savivaldybės, Kultūros paveldo departamento atstovai ir detaliojo plano rengėjai.

Pastatyti nedidelę Jono Pauliaus II vardu pavadintą bažnyčią numatyta Vyriausybės nutarimu patvirtintoje Jono Pauliaus II piligrimų kelio kūrimo ir jo objektų pritaikymo piligrimų ir turizmo reikmėms 2007–2013 metų programoje, todėl detaliojo plano rengimui Vyriausybė šiemet skyrė 59 tūkst. litų. Šiaulių rajono savivaldybė yra šio teritorijų planavimo dokumento organizatorė.

Projekto pristatymo metu atkreiptas dėmesys, kad po ilgų diskusijų apie bažnyčiai tinkamą vietą ir paveldosaugos institucijų reikalavimo, kad pastatas neužgožtų Kryžių kalno, ją planuojama statyti ne kultūros paminklo teritorijoje, o jo vizualinės apsaugos zonoje, gana dideliu atstumu (320–340 metrų) prieš šį istorinį piliakalnį, šalia jau pastatyto komplekso – Turistų informacinio centro. Paranku tai, kad šioje teritorijoje jau yra sukurta visa infrastruktūra (inžineriniai tinklai, apšvietimas, mašinų stovėjimo aikštelė ir kt.).

Besąlygiškai bus laikomasi Kultūros paveldo departamento iškeltų griežtų sąlygų, kad bažnyčios tūris būtų nedidelis – joje tilptų iki 100 žmonių, o aukštis neviršytų 8 metrų, todėl dalį pastato numatoma įleisti į žemę. Tokiu būtu, svarbiausias šio kraštovaizdžio objektas – Kryžių kalnas – vizualiai būtų neužgožtas, nes bažnyčia netaptų konkuruojančiu objektu šioje aplinkoje. Bažnyčios architektūrinę išraišką galutinai apspręstų atviro konkurso būdu laimėjęs architektūrinis projektas.

Medinės koplyčios šalia Kryžių kalno, kurioje 1993 metais Popiežius Jonas Paulius II aukojo šv. Mišias, būklė avarinė ir jau kelia pavojų gausiai Kryžių kalną lankantiems žmonėms, todėl nuspręsta ją kuo skubiau išardyti. Šiam darbui atlikti valstybė iš Privatizavimo fondo skyrė 15 tūkst. litų.

Koplyčios vietoje bus pastatytas atminimo ženklas Palaimintajam Popiežiui, tačiau daug reikšmingesniu jo garbės ir atminimo ženklu turės tapti statoma bažnyčia, todėl ji tokia svarbi Šiaulių vyskupijos tikintiesiems. Šiaulių rajono savivaldybės atliktos suinteresuotos visuomenės ir Šiaulių vyskupystės atliktos piligrimų apklausos duomenimis, apie 10 tūkst. tikinčiųjų pritaria bažnyčios šalia Kryžių kalno statybai, nepritaria apie 800 žmonių.

BFL nuotr.

www.lrt.lt

Nuotraukoje: Kryžių kalnas

Kultūros paveldas , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra