Kultūros ministerijoje pristatyta Tautinių mažumų departamento prie Vyriausybės direktorė

Autorius: Data: 2015-09-07 , 12:12 Spausdinti

Rugsėjo 3 dieną kultūros ministras Šarūnas Birutis Lietuvos tautinių mažumų atstovams ir organizacijoms pristatė Tautinių mažumų departamento prie LR Vyriausybės direktorę dr. Vidą Montvydaitę.

Kultūros ministras kalbėjo apie Tautinių mažumų departamento įkūrimo svarbą, kartu su departamento direktore supažindino Kultūros ministerijoje susirinkusius Lietuvos tautinių mažumų ir kitų organizacijų atstovus su neseniai darbą pradėjusio departamento lūkesčiais ir artimiausiais tikslais.

Kultūros ministras pabrėžė, kad Tautinių mažumų departamento įkūrimas rodo Vyriausybės dėmesį, sutelktą į tautinių mažumų problemas, taip pat akcentavo, kad tautinių mažumų klausimas turi būti iškeltas į aukštą politinį lygį, nes tai visai Lietuvos visuomenei svarbus klausimas.

Vida Montvidaitė prieš tampant departamento direktore dirbo diplomatinį darbą Lenkijoje. Jos pagrindinė mokslinių tyrimų sritis yra tautinės diasporos. Eidama naujas pareigas direktorė pripažįsta jaučianti didelę atsakomybę prieš ministrą, departamento darbuotojus ir tautinių mažumų atstovus. Direktorė teigia, kad mato juos kaip partnerius ir pagrindinius darbų formuotojus.

Tautinių mažumų departamento direktorės pristatymo metu kilo diskusija, kurioje buvo keliami ir kiti aktualūs klausimai.

Viena pirmųjų vyriausybinio lygmens institucijų, skirtų tautinių santykių formavimui ir koordinavimui, buvo dar 1989 m. įkurtas Tautybių departamentas, kuriam buvo paskirta vadovauti Halina Kobeckaitė. Nuo tada įvairiais pavadinimais bei pavaldumo lygiais Lietuvos Respublika kūrė darnius tautinius santykius įgyvendinančius valdymo įrankius.

Statistikos departamento duomenimis, asmenys, priklausantys tautinėms mažumoms, Lietuvoje sudaro apie 15,8 proc. visų šalies gyventojų. Daugiausia ne lietuvių tautybės žmonių gyvena Rytų Lietuvos savivaldybėse, Vilniuje, Klaipėdoje, Visagine ir kitose vietovėse.

Plečiantis daugiakultūrinei aplinkai, valstybės tikslas yra sukurti darnią aplinką, kuri užtikrintų tautinių mažumų sklandų integravimąsi į Lietuvos visuomenę ir leistų naudoti kultūrinį jų potencialą valstybės pažangai.

Todėl, dėsningas atrodo Vyriausybės sprendimas atkurti instituciją, kuri koordinuotų ir įgyvendintų tautinių mažumų politikos priemones.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. lapkričio 24 d. nutarimu, nuo šių metų liepos 1 d. buvo įsteigtas Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, kuris tapo už tautinių mažumų politikos įgyvendinimą atsakinga institucija.

http://lrkm.lrv.lt inform.

Lietuva ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra