Kultūros mecenatą primins paroda VU bibliotekoje

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Lietuvos kultūrai daug nusipelniusį mecenatą, ilgametį Šveicarijos lietuvių bendruomenės vadovą Vaclovą Dargužą (1920–2009) primins Vilniaus universiteto bibliotekoje trečiadienį (2010 01 06) atidaroma fotodokumentinė paroda „Nepaskendęs svetimųjų jūroje“.
 
Paroda skirta Vilniaus universiteto garbės daktaro, VU bibliotekos globėjo ir mecenato V. Dargužo gimimo 90-mečiui paminėti.
 
2009 metų spalį miręs V. Dargužas daug nuveikė Lietuvos labui, rūpinosi lietuvių išeivijos Šveicarijoje kultūros paveldo perdavimu Lietuvai.
 
Mecenato pastangomis Lietuvos dailės muziejus gavo Lietuvos visuomenei beveik visai negirdėto, o Šveicarijoje plačiai žinomo menininko, ilgamečio Ženevos universiteto Skulptūros katedros profesoriaus Gabrieliaus Staniulio pirmuosius paveikslus, prisidėjo prie kitų dailininkų meno kūrinių parvežimo į Lietuvą.
 
Vilniaus Šv. Juozapo kunigų seminarijai V. Dargužas padovanojo Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio 1613 metų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės žemėlapį. Muzikos ir meno biblioteka Vilniuje dėkinga V. Dargužui už muzikos plokštelių rinkinį, Lietuvos veterinarijos akademija – už dalyvavimą žurnalo „Lietuvos veterinarija“ redkolegijoje ir už jos bibliotekai dovanotus leidinius.
 
Nepamiršo V. Dargužas ir savo gimtinės. Voveriškių pagrindinėje mokykloje (Šiaulių r.) įsteigė kasmetinę stipendiją geriausiai besimokančiam mokyklos mokiniui, mokyklai perdavė įvairių knygų ir dokumentų.
 
V. Dargužas buvo VU bibliotekos globėjas ir mecenatas. 1983 m. jis padovanojo Vilniaus universitetui retą ir vertingą savo sukauptą XVI–XIX a. kartografijos rinkinį. V. Dargužas universiteto bibliotekai perdavė ir dalį asmeninės bibliotekos knygų, grafikos darbų, senų fotografijų.
 
Čia saugomas ir asmeninis V. Dargužo archyvas. Mecenato rūpesčiu į Vilniaus universiteto biblioteką buvo parvežtas ir tarpukario Lietuvos diplomato Alberto Geručio archyvas.
 
1991 m. V. Dargužas tapo Vilniaus universiteto garbės daktaru. Už nuopelnus Lietuvai V. Dargužas 1998 metais apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordinu.
 
Paroda V. Dargužo atminimui VU bibliotekos Baltojoje salėje veiks iki 2010 m. vasario 19 d.
 
www.lrt.lt
 
Nuotraukoje: Vilniaus universiteto rūmai

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra