Kultūros diena – atliktų darbų vertinimo slenkstis

Autorius: Data: 2014-03-31 , 14:53 Spausdinti

2014 metų kovo 20 d. Seimo posėdžio metu vykusioje Vyriausybės valandoje Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė Lietuvos Respublikos kultūros ministrui Šarūnui Biručiui teikė klausimą norėdama išsiaiškinti, kas yra nuveikta Kultūros ministerijoje, kad nuo š.m. liepos 1 d. būtų pradėti didinti atlyginimai kultūros sistemos darbuotojams. Seimo narė dažnai susitinka su kultūros darbuotojais, kurių veikla padeda kurti turtingą kultūrinę aplinką, jų dėka ir pastangomis užtikrinami tokie šiandien visiems aktualūs dalykai kaip nacionalinės kultūros, istorijos, tapatybės išsaugojimas ir tradicijų tęstinumas, kultūros prieinamumas ir sklaida, neformaliojo ugdymo ir mokymosi visą gyvenimą galimybės, ugdomos žinių visuomenės kompetencijos, skatinamas visuomenės kūrybiškumas ir dalyvavimas kultūros procesuose, mažinama socialinė ir skaitmeninė atskirtis.
Atlyginimo kėlimo klausimus dar rudenį, rengiant Socialdemokratų frakcijos inicijuotą kultūros darbuotojų konferenciją Seime, Seimo narei lankantis Ignalinos ir Švenčionių rajonuose, aktualizavo kultūros darbuotojai. 2013 m. spalio 29 dieną įvykusioje konferencijoje „Lietuvos kultūros politika: įžvalgos ir lūkesčiai“, reikšdami nerimą ir susirūpinimą dėl kultūros darbuotojų orumą žeminančios situacijos ir didėjančios socialinės įtampos kultūros įstaigose, konferencijos dalyviai ragino Lietuvos Respublikos Seimą ir Vyriausybę likviduoti susidariusią situaciją. Konferencijos rezoliucija buvo pristatyta viešojoje erdvėje, išsiųsta Kultūros ministrui susipažinti.
Konferencijoje Ministras pirmininkas A.Butkevičius pabrėžė, kad situaciją žino ir, kad jau rasti 7 milijonai šios problemos sprendimui. Konferencijos metu pranešimuose kultūros bendruomenių vadovai formulavo tezes, kaip teisingai reikėtų didinti atlyginimus, vykdyti akreditacijas, įstaigų darbuotojų atestacijas. Tačiau dabar ir vėl Seimo narės R.Šalaševičiūtės susitikimuose su rajonų žmonėmis pasigirsta neraminančių klausimų, kadangi sakoma, jog Kultūros ministerija jokių lokalinių teisės aktų, kad nuo žadėtos datos – 2014 m. liepos 1 d. –  būtų didinami atlyginimai, dar neparengė. Informacinėje erdvėje nėra skelbiama apie konkrečius veiksmus, atliktus Kultūros ministerijoje siekiant likviduoti kritinę situaciją.
Trišalė taryba į šiuos klausimus sprendžiančią darbo grupę delegavo bibliotekininkus, kultūros centrų darbuotojus, muziejininkus ir jau teikė savo pasiūlymus. Liepos 1-oji už trejeto mėnesių, todėl kultūros darbuotojų algų kėlimo mechanizmo sukūrimui laiko liko tikrai nedaug. Deja, konkretaus atsakymo Seimo narė R.Šalaševičiūtė iš ministro neišgirdo. Tradiciškai iš valdininkų girdimas atsakymas „darbas yra daromas“, netenkina nei vyriausybės, nei žmonių. Finansų ministras R.Šadžius patikino, kad Finansų ministerija yra rezervavusi 25 milijonus litų kultūros darbuotojų atlyginimų didinimui, laukiama Kultūros ministerijos paruoštų „namų darbų“.
Seimo narė R.Šalaševičiūtė Kultūros ministrui Š.Biručiui ir Finansų ministrui R.Šadžiui išsiuntė raštus, kuriais prašo įvardinti kas konkrečiai yra nuveikta. Seimo narė mano, kad artėjanti Tarptautinė Kultūros diena, yra puiki proga atsiskaityti kultūros bendruomenei apie jų gerovės kūrimui nuveiktus darbus, suteikti vilties ir tinkamai pasiruošti pokyčiams sistemoje.
Dalia Savickaitė

Kultūra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra