Kultūros atašė turėtų būti labiau pastebimi

Autorius: Data: 2013-02-23 , 11:06 Spausdinti

Kultūros ministras Šarūnas Birutis Vilniuje susitiko su Lietuvos kultūros atašė, kurie kelioms dienoms sugrįžo į metinį susitikimą aptarti svarbiausius kultūros sklaidos ir Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai klausimus.

Susitikimo metu ministras susipažino su ES, Švedijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Italijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Kaliningrade, Jungtinėje Karalystėje ir JAV dirbančių kultūros atašė nuveiktais darbais ir aptarė šių metų planus garsinant Lietuvos kultūrą.

Susitikimo metu ministras su atašė kalbėjosi apie Lietuvos kultūros sklaidą užsienyje, kūrybinių industrijų plėtrą šalies pramonėje ir kultūros eksportą.

„Šiandien mes kalbame apie eksporto svarbą visose pramonės srityse. Mes giriamės, kad daug eksportuojame baldų, tačiau tik atliekame pigios darbo jėgos funkciją. Šiandien eksportui reikia svaresnio argumento. Mums reikia, kad pramonėje klestėtų kūrybinės industrijos, lydimos dizainerių ir kitų kūrėjų, kurių dėka būsime ne tik vertinami ir žinomi, bet ir sėkmingai konkuruojantys pasaulyje“, – sakė Š.Birutis ir pristatė artimiausius ministerijos planus kūrybinių industrijų srityje. Ministras pabrėžė, kad kūrybinės industrijos šiandien Lietuvoje sukuria daugiau nei 5 proc. BVP ir yra linkusios augti, jei tam bus sudarytos palankios sąlygos.

Š.Birutis akcentavo atašė darbo svarbą Lietuvos kultūros sklaidai užsienyje ir atkreipė dėmesį į tai, kad atašė turėtų stebėti kitų šalių gerąsias praktikas ir idėjas,  kurios būtų naudingos Lietuvai. „Mes galime pasinaudoti kitų šalių pavyzdžiais ir susitelkti ties Lietuvos kultūrai svarbiausiais darbais. Pavyzdžiui, Lenkija puikiai pasinaudojo ES parama ir susitvarkė kultūrinį paveldą. Prancūzija garsėja paveldo pritaikymu visuomenei. Kitos šalys, kuriose dirba kultūros atašė turi taip pat įvairių patirčių, kuriomis mums vertėtų pasidomėti atidžiau“, – sakė Š. Birutis.

Jo nuomone, atašė taip pat turi vertinti Lietuvos menininkų pasirodymus tarptautinėse mugėse, konferencijose ir kituose renginiuose. „Mums svarbu, kad kiekvienas litas skirtas menininkų prisistatymui užsienyje vykstančiose konferencijose ir mugėse būtų išleidžiamas tikslingai. Todėl būtina numatyti, kad mūsų šalies kūrėjai ir kūrybinės industrijos būtų pristatomos tik strategiškai svarbiuose renginiuose. Mes negalime remti atskirų žmonių noro kažkur pakeliauti. Mums svarbus valstybinis požiūris, todėl būtina kalbėti apie sistemingą darbą ir tikslingą Lietuvos užsienyje prisistatymą “, – sako Š.Birutis.

Ministras ir atašė taip pat sutarė daugiau dirbti su Lietuvos išeiviais ir užsienyje studijuojančiu jaunimu.

Susitikime ypatingas dėmesys skirtas artėjančiam Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai, buvo aptarti pirmininkavimo klausimai, programos, kultūriniai ir politiniai renginiai.

Lietuvos kultūros sklaida užsienyje rūpinasi 12 kultūros atašė.

lrkm.lt inform. ir nuotr.

Kultūra , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra